ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » Інше Добавить сочинение

Дельфіни і людина

Дельфіни - одні з найзагадковіших й найунікальніших тварин на нашій планеті. Інтелект цих морських мешканців вважають настільки високим, що їх називають «людьми моря». Учені стверджують, що дельфіни розумніші й кмітли­віші, ніж усі інші тварини. Дельфіни плавають винятково швидко, часто можна помітити зграйки дельфінів, які супро­воджують пароплави й кораблі.

Дельфіни, як і всі китоподібні, дихають повітрям, періо­дично з’являючись над поверхнею води, щоб вдихнути пові­тря через єдину видозмінену ніздрю - дихало, розташоване на тімені. Харчуються переважно рибою й кальмарами, хоча де­які види надають перевагу креветкам та іншим ракоподібним, наприклад, косатки поїдають морських черепах, водних ссав­ців і птахів.

Після періоду вагітності, що становить, залежно від виду, від дванадцяти до шістнадцяти місяців, народжується єдине дитинча. Мати вигодовує його лід водою своїм молоком не менше ніж півроку, а іноді до двох років. Починає відлучати

від материнського молока через шість-вісімнадцять місяців. Максимальна тривалість життя дельфіна - двадцять-двад- цять п’ять років.

Дельфіни живуть зграями. Вони завжди допомагають один одному й ніколи не кидають родичів у біді. Ці високорозвине- ні морські тварини дуже схожі на людей і здатні на самопо­жертву. Якщо вони з берега чують звуки, схожі на дельфіно­вий крик про допомогу, кидаються на суходіл, гинучи при цьому.

Більшості дельфінових властива широка амплітуда звуків. По-перше, це імпульсні сигнали двох основних типів: ехоло- каційні й ті, що виражають емоційний стан. По-друге, дель­фіни видають монотональні звуки, що нагадують свист. У дельфінів деяких видів його частота індивідуальна й вико­ристовується для розпізнавання один одного членами зграї. Крім цього, гучність і періодичність свисту передають емоцій­ний стан дельфіна.

Довгий час учених у глухий кут ставило питання про те, як дельфіни сплять. Адже в морі можна легко потонути або стати жертвою нападу небезпечних хижаків. Однак тепер з’ясувалося, що сон дельфінів не схожий на сон звичайних тварин. Під час сну одна півкуля мозку дельфіна відпочиває, а друга — не спить. Таким чином, дельфін завжди контролює ситуацію і в той же час отримує повноцінний відпочинок.

Дельфін і людина фізіологічно дуже схожі між собою. В обох чотирикамерне серце, дихають легенями, вага мозку приблизно однакова. І люди, і дельфіни - теплокровні істоти, і навіть розміри тіла приблизно рівні. Дельфін досягає в до­вжину півтора-два метри. Людина орієнтовно має теж такий зріст. Існує версія, що колись у далекому-далекому минулому в дельфіна й людини був спільний пращур. У ході еволюції дельфіни залишилися у водному просторі, а людина вийшла на суходіл, втративши деякі унікальні здібності.

Доброзичливе ставлення дельфінів до людини - досі не з’ясоване явище. Складається таке враження, що дельфіни вважають нас за своїх родичів. Вони щиро радіють зустрічі з людиною, вітають стрибками з води, абсолютно не бояться нас.

Дельфін, який рятує своїх родичів часто ціною власного життя, так само поспішає на допомогу й людині. Зафіксовано багато випадків, коли ця розумна істота витягує на берег лю­дину, яка потопає, рятує від смертельно небезпечної акули, показує дорогу морякам, що заблукали.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: Інше | Добавил: 00dima (29 Сентября 2013) | Обновлено | Просмотров: 9013 | Рейтинг: 5.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz