ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » Інше Добавить сочинение

Ластівки

Ще в дитинстві я дуже любив спостерігати за веселими швидкокрилими ластівками. Сховаєшся, бувало, у спекотний літній день у високих житах або на березі річки в запашній траві посеред нескошеного квітучого лугу, задивишся на бла­китне літнє небо, по якому тихо пливуть пухнасті білі хмари. А високо-високо під хмарами кружляють, купаються в повітрі білогруді швидкі ластівки!

Щоліта під високим карнизом будинку, де проходило моє дитинство, білогруді веселі ластівки ліпили свої гнізда. Я уважно спостерігав, як із країв калюжі носять вони в дзьо­бах липкий бруд, клеять із нього свої маленькі й охайні жит­ла. Милувався потім, як виводять і годують пташенят. Я близько бачив, як, учепившись за край гнізда, вони годують своїх дітей, що вітають батьків веселим і бадьорим писком.

Життя ластівок пов’язане з життям людини. Ластівки спритно пірнають у відкриті ворота й двері, у відкриті вікна порожніх старих будівель. Ці птахи харчуються виключно ко­махами. Майже все своє життя ластівки проводять у повітрі - у польоті. Широким своїм ротом вони спритно ловлять літаю­чих комах.

Ластівки вміють гарно співати. Всядеться пташка на кі­нець даху, струшуючи довгим хвостом, починає щебетати свою нескладну, але дуже приємну пісеньку.

Між собою ластівки живуть у великій дружбі, ніколи не сваряться, ніколи не заважають одне одному будувати свої гнізда. Трапляється, що в їх гніздо забереться нахаба-горо- бець. Ластівки неспокійно в’ються навколо гнізда, намагаю­чись вигнати непроханого гостя. Іноді вони кидають зайняте горобцями гніздо й починають ліпити інше поруч.

Перед зміною погоди, перед грозою ластівки літають низь­ко над землею. Ідеш по дорозі в поле, а над самою дорогою швидко проносяться довгохвості птахи, ловлячи в землі ко­мах. Часто можна бачити ластівок, які літають над самою поверхнею ставка чи широкої спокійної річки. Своєю груд-

кою вони торкаються води, залишаючи на воді круги, які роз­пливаються. Так вони купаються і п’ють на льоту воду. Я не знаю пташок, які миліші від наших ластівок. Швидким по­льотом своїм вони оживляють дощове, похмуре чи ясне літнє небо. Люди здавна ставляться до ластівок з любов’ю, дали їм таке пестливе ім’я.

Є ще ластівки, які живуть і роблять свої гнізда в берегових піщаних крутих схилах, риють у них глибокі нори. Вони від­різняються сіруватим відтінком оперення від звичайних лас­тівок.

Зимують ластівки в далекій Африці й щороку повертають­ся на свою батьківщину. У кінці літа, перед відльотом, вони збираються в невеликі зграйки; їх можна бачити сидячими на телефонних і телеграфних дротяних проводах, на голих, схи­лених над водою сучках. Повертаються ластівки в рідні краї пізніше за інших перелітних птахів.

«Ластівка на своєму хвості літо приносить», - кажуть люди здавна. Важко зрозуміти, як багато перелітних птахів, зокре­ма й ластівки, знаходять шлях до своїх старих гнізд. Над лі­сами, над морями, над високими горами, над широким сте­пом вони пролітають багато тисяч кілометрів, безпомилково знаходять місце, де колись самі народилися.



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: Інше | Добавил: 00dima (29 Сентября 2013) | Обновлено | Просмотров: 9672 | Рейтинг: 1.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz