ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » Інше Добавить сочинение

Перші автомобілі на вулицях Києва

Нині не можна уявити наше повсякденне життя без авто­мобіля. А чи знаєте ви, що історія його появи тісно пов’язана з Києвом?

Київ був одним із міст, де традиційно втілювалися в життя сміливі інженерні ідеї. Тут у кінці дев’ятнадцятого століття з’явився електричний трамвай, який був другим у Європі (після Берліна), а на початку двадцятого — фунікулер з’єд­нав Верхнє місто з Подолом. У київському небі можна було побачити перші багатомоторні літаки й дирижаблі. А сто п’ятнадцять років тому сенсацією стала поява на Подолі пер­шого саморушного екіпажу з трьома пасажирами, який жваво пересувався по вулиці без коней за допомогою гасового дви­гуна.

З того часу кількість автомобілів на вулицях міста швидко зростала, і вже постало питання про врегулювання їх руху. Київська міська управа почала видавати ліцензії на технічну придатність машин.

Звичайно, тоді всі автомобілі були закордонного виробни­цтва, вони дорого коштували, і придбати їх могли лише за­можні й впливові кияни. З часом кількість автовласників зростала і вони утворили клуб автомобілістів. Товариство мало свій статут і емблему з гербом Києва. Спочатку клуб роз­

лл

ташовувався на сучасній вулиці Богдана Хмельницького, піз­ніше - на Хрещатику.

Варто окремо згадати одного з відомих автомобілістів того часу - Володимира Подборського. Палко закоханий у спорт, він був душею багатьох цікавих спортивних заходів, що про­водилися в Києві: змагання веслувальників і вітрильників у яхт-клубі на Дніпрі, легкоатлетів і автомобілістів. Однак його професійним заняттям було викладання в Олександрівському ремісничому училищі предмета, який називався автомобі­лізм. Адже з самого початку водії поділялися на професійних і аматорів. Перевозити пасажирів, заробляючи на життя, мали право тільки професіонали. Інші ж возили себе й свою родину, насолоджуючись технічними можливостями своїх авто, або були учасниками спортивних перегонів. Під час та­ких змагань бралася до уваги не тільки вправність водія. Ко­жен спортсмен мав бути чесним і глибоко порядним, хизува­тися дорогим авто вважалося неприпустимою невихованістю, засуджувалася пихатість.

Із появою автомобілів прийшли з французької мови слова «шофер» і «гараж». На початку двадцятого століття майже всі київські гаражі були переважно прокатними й розміщува­лися в центрі. Деякі власники особняків чи прибуткових бу­динків мали гаражі на своїх садибах. У місті діяли численні ремонтні майстерні, існували десятки представництв фірм- виробників, прокатні пункти, магазини. Продавалися авто­мобілі, назви яких відомі й сьогодні: «Мерседес», «Опель», «Форд», «Пежо».

Навесні тисяча дев’ятсот тринадцятого року в Києві від­крилося кілька автобусних маршрутів. Автобуси курсували між сучасними Європейською площею й Олімпійським стаді­оном, щоранку подавалися на залізничний вокзал — до при­буття ранкових потягів. Товариство швидкої допомоги мало шість санітарних карет і два санітарних автомобілі, які по­жертвували для киян відомі меценати Анатолій Родзянко й подружжя Харичкових.

Із початком Першої світової війни значна частина авто­мобілів була реквізована урядом для потреб армії та загонів Червоного Хреста.

Сьогодні завдяки автомобілям кияни мають змогу бути мо­більними, комфортно пересуватися містом. Однак постійне збільшення кількості машин стає серйозною проблемою для столиці. Та це вже інша історія.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: Інше | Добавил: 00dima (29 Сентября 2013) | Обновлено | Просмотров: 3020 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz