ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » Інше Добавить сочинение

Учитель — людина з великої літери

Усі дороги — від шкільного порога. Початок усіх професій - у шкільному класі. І ніхто ніколи не замислюється, що успішні й не дуже успішні люди повсякчас і скрізь послуговуються працею вчителя.

Ключ до всіх духовних багатств світу - у нього, шкільного наставника. Оскільки він, шкільний учитель, повів нас у світ знань, допоміг обрати з тисяч свою дорогу в житті, навчив не лише премудрощів шкільних предметів, а й найскладнішої з наук — бути людиною. Тому стільки глибоких почуттів у сло­вах «мій учитель», які говорять люди різного віку й життєво­го досвіду в усіх куточках світу. Саме до вчителя спрямовані найкращі слова вдячності за те, що він робить для дітей, для справи виховання.

Учителі - це те джерело сили, яке змушує рухатися маши­ну суспільства. І якщо в них не вистачить терпіння, часу, таланту, машина ця заіржавіє й зупиниться в мертвому заці­пенінні.

Учитель творить Людину. Ці святі слова можна сказати тільки про матір і батька. Учитель же не лише сприяє засво­єнню знань, він виховує, очищає від бруду й сміття образ Божий у дитині. Але на якому етапі стався збій, чому люди стали втрачати людське, людяність, чому все тепер вимірю­ється тільки матеріальними благам* грішми? Хіба цьому нас учили?! Ні.

Я пам’ятаю багатьох своїх учителів, але згадую не зміст їхніх уроків, а щось характерне, індивідуальне, притаманне < кожному з них: жести, ходу, манеру вести урок, а найбільше очі - погляд їхніх очей. Я щаслива, бо ніколи не відчувала, щ що мої вчителі дивилися на мене зверхньо. Тому потай у душі хотіла бути такою ж розумною, доброю й лагідною до всіх, як ^ вони, такою неквапливою й поважною.,.

Фах учителя — дуже складний і відповідальний. Він вима- 3: гає серця чистого, чуйності великої, бо на педагога дивиться молодь. Його почуття відчувають нічим не затьмарені молоді серця. І лише від учителя залежить, що з ними зробити й куди спрямувати. Усі вчителі Землі однаково прагнуть того, > щоб молодь була сильною, розумною, меткою. Прикладом са­мовідданого служіння дітям є Песталоцці й Сковорода, Кор- чак і Сухомлинський і багато інших відомих світу і відомих С лише в маленьких школах учителів.

Учитель... Яке звичайне і яке велике це слово! Той, хто вчить, хто збагачує розум і душу молодої людини, хто відкри­ває перед нею невичерпну силу знань і безсмертних мораль- <£ них цінностей. Частинка його серця, його самого буде в твоє- ^ му житті вічно світити й допомагати вижити в найскладніші часи. Пролетять роки, але пам’ять повертатиме нас до най­кращої пори життя — шкільної. І це завдяки вам, дорогі вчи­телі.

Не вчора сказано, що у вчителя немає святішого обов’язку, ніж бути оберегом моральних і духовних надбань свого наро­ду, сівачем і продовжувачем кращих традицій розумного й доброго, щоб воно стало вічним. Людина будь-якої професії пройшла через турботливі руки й добре серце вчителя. Дуже влучно сказав великий гуманіст Іван Франко: «Учителем школа стоїть». Так було і буде завжди.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: Інше | Добавил: 00dima (29 Сентября 2013) | Обновлено | Просмотров: 8122 | Рейтинг: 5.0 /2
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz