ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » Інше Добавить сочинение

Винайдення дзеркала

Під час розкопок руїн стародавніх міст Вавилона і Ніневії, які існували ще багато тисячоліть тому, археологи знайшли невеликі металеві пластини. Це й були перші дзеркала. У дав­нину дзеркала вироблялися з міді, срібла й бронзи. На тери­торії нашої країни їх виготовляли зі сталі. Проте металеві поверхні старовинних дзеркал швидко тьмяніли, а часом на­віть бралися іржею. І нічим цьому не можна було зарадити.

Коли скловари навчилися виготовляти прозоре скло, хтось здогадався покривати ним поверхню дзеркал. Скло захищало метал від іржі, і тоді дзеркала набували привабливішого ви­гляду. Але минав час, і вони також тьмяніли, до того ж були важкими й незручними.

Справжні скляні дзеркала почали виготовляти п’ятсот ро­ків тому у Венеції, на острові Мурано. Венеціанські ремісни­ки замість металевої пластини брали скло й один його бік вкривали тоненьким листом олова. Олово заливали ртуттю, утворюючи розчин, який називався амальгамою. Тоненька плівочка амальгами олова міцно прилипала до скла. У той час ще не вміли робити великі дзеркала і вони були маленькі, але коштували дуже дорого.

Як важливий елемент меблювання й декору, дзеркало по­требувало відповідного обрамлення. У дзеркальній рамі було відображено талант художника, смак і майстерність ювеліра, особливості національного колориту країни, де вона виготов­лялася.

Наприкінці XVI століття, піддавшись моді, французька ко­ролева Марія Медичі вирішила оздобити дзеркалами стіни свого кабінету. Для цього у Венеції було придбано сто дев’ятнадцять дзеркал. На знак подяки за таке велике замов­лення венеціанські майстри подарували королеві унікальне невелике дзеркало, зроблене не зі скла, а з гірського кришта­лю. Золоту раму прикрашали смарагди й інше коштовне ка­міння. Тривалий час дзеркало вважалося державною цінністю Франції.

Венеціанські майстри часто оздоблювали оправи дзеркал візерунками з кольорових скелець і навіть самоцвітів. Дзер­

кала з острова Мурано охоче купували в Англії, Німеччині, Франції. Французькі аристократки носили маленькі дзер­кальні шматочки на шиї як намисто, заправляли їх у високі зачіски, нашивали на святкове вбрання.

Протягом довгого періоду виробництво дзеркал було одним із найшкідливіших виробництв. Ртуть, випаровуючись, по­вільно отруювала організм робітника. Нині замість ртуті для покриття дзеркал застосовують спеціальний розчин срібла. А щоб така плівка довше й міцніше трималася, її вкривають тонким шаром фарби.

Як бачимо, дзеркало має давню й цікаву історію. Зараз ми навіть уявити не можемо своє життя без нього. Дзеркало по­трібне в наших оселях, у перукарнях, автомобілях. Дзеркала є важливим елементом маяків, які темними ночами вказують шлях мореплавцям, застерігаючи від мілин і підводних скель. Без дзеркала не було б прожекторів, яскраві промені яких у роки війни допомагали охороняти небо нашої країни, а нині, у мирний час, освітлюють вулиці, будівельні майданчики, на яких не припиняється робота протягом усієї доби. Освітлю­ють вони хлібний тік під час обмолоту зерна, залізничні колії на великих вузлових станціях і заводські подвір’я в години нічної зміни. За допомогою дзеркал, які вмонтовано в пери­скопи, моряки-підводники обстежують поверхню моря. Ма­леньке дзеркальце допомагає лікарям обстежити хворого, урятувати комусь життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: Інше | Добавил: 00dima (29 Сентября 2013) | Обновлено | Просмотров: 2726 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz