ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Аналітична композиція п’єси Г. ібсена «Ляльковий дім»

І. Г. Ібсен — творець аналітичної драми XIX ст. (створив «нову драму», яка в той самий час відроджувала традиції античної драматургії; особливість ана­літичної композиції: таємниця, події, ш;о відбувалися задовго до поданих на сцені, є причиною ситуацій, в яких опинилися герої; за Ібсеном, змістом такої композиції є осмислення сутності всіх подій, розкриття внутрішнього трагізму, ш;о приховується за зовнішньо спокійною дійсністю).

П. Роль аналітичної композиції у п’єсі «Ляльковий дім».

1.     Інтелектуальний характер аналітичної композиції п’єси (осмислення по­дій у минулому веде до внутрішнього розвитку особистості героїв; зміни у свідомості героїв стають вирішальними в розвитку сюжету; розв’язка розкриває внутрішню суть усіх подій, їх справжнє розуміння).

2.     Сюжет і композиція п’єси (зовнішньо спокійне життя адвоката Хельмера насправді побудоване на обмані та еґоїзмі; рушійна сила розгортання дії — підробка Норою підпису батька з метою здобути гроші, спадкоємницею яких вона була, і врятувати хворого на туберкульоз чоловіка; розв’язка драми — бесіда між Норою і Хельмером створює інтелектуальне напруження і при­зводить до рішучих сюжетних змін: Нора вирішує залишити сім’ю).

3.     Розвиток характерів героїв (на початку п’єси Нора — покірна жінка, неспроможна прийняти самостійні рішення; але з’ясовується, ш;о вона зро­била через любов до чоловіка вчинок, який може, з точки зору Хельмера, заплямувати їхнє ім’я; у діалозі Нора постає сильною, цілісною натурою, ш;о вміє переоцінити свої погляди і рішуче змінити свою долю. Хельмер зверхньо ставиться до дружини, не замислю€7гься над причиною її вчинку; його хвилюють тільки наслідки цього вчинку ш;одо їхньої репутації).

4.     Сутність подружніх взаємин (спокійне життя було ілюзією, вони чужі одне одному; це стає зрозумілим після аналізу мотивів вчинку Нори і ставлення до нього Хельмера).

Ш. Проблеми, висвітлені за допомогою композиції (становиш;е жінки в сім’ї, відповідальність особистості перед собою, суспільством і світом, а також суспільства перед особистістю).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 809 | Теги: Аналітична, композиція, Ляльковий, п’єси, ібсена | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz