ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Мазепа»- питання та відповіді тлумачення образу гетьмана Мазепи в поемі В. Сосюри

  1. Місце Володимира Сосюри в українському літературному процесі. (Аж за­надто довго офіційна критика називала Володимира Сосюру співцем ре­волюційної бурі, забуваючи, що він чудовий лірик і справжній патріот не радянської влади, а України. Про це свідчать його твори «Розстріляне без­смертя» та «Мазепа», які побачили світ тільки у 90-х роках XX століття.)
  2. Поема «Мазепа» — це спроба Володимира Сосюри переосмислити роль геть­мана в історії України.
  1. Звернення Сосюри до України у «Вступі» до поеми «Мазепа». (Володи­мир Сосюра у «Вступі» до поеми подає своє бачення сучасної йому епо­хи, «коли ми крила поламали у леті марному до зорь». Поет звертаєть­ся до України, яка плодить землю «байстрюками — багном і гноєм для других», називає її російсько-польською потаскухою і малоросійською тюрмою. Але Сосюра любить Україну, бо він її син, «що йшов за тебе на смерть і реготи не раз», і знову піде. Він хоче лиш одного, щоб квітла рід­на земля і була щасливою.)
  2. Романтичний образ молодого Мазепи. (В. Сосюра створює привабливий образ Мазепи — героя, гетьмана, громадянина.

У юності Іван Мазепа служив при дворі польського короля. Він був галантним кавалером, розумним, вродливим, гордим. Не одна шлях- тичка задивлялася на нього, багатьом він заморочив голову. Та Іван не хоче бути королівським холуєм, часто згадує Україну, «козацьку волю і орлів...», Дніпро і хороводи дівчат.

Мазепа через своє донжуанство потрапляє до кримського хана в по­лон, його визволяють козаки, і ось він уже «писар курінний, юнак лука­вий і хоробрий».)

  1. Мрії Івана Мазепи про гетьманство. (У королівському палаці і в татарському полоні Мазепа мріє про гетьманство в Україні. Ці мрії йому навіює велика любов до рідної землі, бажання зробити щось корисне і велике для народу і відчуття своєї внутрішньої сили.)
  2. Тягар гетьманської булави. (Мазепа домігся свого — його обрали гетьманом. Булаву він узяв з любов’ю, із мріями збудувати нове життя, нову Україну і не відмовився від своїх планів:

...Будував церкви Мазепа,

Церкви і школи. Просвіщав Він свій народ.

Та перед гетьманом стояли і складні політичні завдання: захистити не­залежність України, об’єднати народ, позбутися зазіхань Росії на українську державність. Мазепа бере за союзника Швецію, адже

Далеко Швеція. Ми потім Її розіб’ємо ярмо.

Це не Росія, що так близько.

Та й січове хоробре військо У нас в руках. В нас козир є.

Але народ, козаки не любили пихатого гетьмана, не розуміли, чого він хоче, і не підтримали його. Мазепа програв двобій не тільки із Петром І, а і з жит­тям, з собою.)

  1. Висновки поета про постать Івана Мазепи. (Мазепу оголосили зрадником, і на довгі роки ім’я гетьмана стало синонімом підступності. Та Володимир Со- сюра показав, що Мазепа любив Україну, думав про її майбутнє.

Хай про Мазепу спів мій лине.

Хоч був він пан, та серце мав.

За суверенність України Боровся він і в цім був прав.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (01 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 628 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz