ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Берегти природу - одне із важливих завдань людства

Повітря, сонце, небо, земля — це багатство кожної людини. І дуже важливо все це зберегти. Раніше люди схилялися перед природою, вшановували її. За­раз людина хоче від неї взяти якнайбільше, забуваючи, ш;о вона — гість на землі. То ж берегти природу — це одне із важливих завдань людства.

І як сумно і прикро на дупгі, ш;о на Україні не вберегли матінки-природи. Сьогод­ні трагічні дзвони лунають над нашою землею. Це дзвони пам’яті. Вони нагадують про страшну трагедію, яка відбулася в Чорнобилі Саме там у квітні 1986 року вибухнув атомний реактор, і «мирний» атом приніс таке лихо, якого людство ш;е не знало. І найстрашніше те, ш;о наслід ки Чорнобильської трагед ії ми будемо від чувати довгі роки, і наш;адки наші не раз пом’януть її словами гіркими й гнівними.

Тяжкими роздумами про цю трагедію та її наслідки пройнята поема Івана Драча «Чорнобильська мадонна».

Вже сама назва твору висвітлює його суть. Мадонна — це жінка, прекрасна своїм материнством, це життя і продовження роду, це безсмертя людства. Митці всіх часів зображували Мадонну, у кожного вона своя, наповторна, її образ проходить крізь століття. Любов та ніжність творили Мадонн. Нова Мадонна народилась із спалахів збожеволітого атома, із страшної біди. І ім’я її — Чорнобильська мадонна.

На її очах змінився світ: ліс став «сонця рудіший», пишна рослинність стала насиченою радіонуклідами. Тепер отруєні і земля, і вода, і повітря.

Але найстрашніше те, ш;о смерть торкнулася своїм крилом і дорослих, і дітей. І вагітна жінка вже ніколи не буде знати спокою за ш;е не народжене дитя. Гинуть дорослі сини, борючись зі страшним вогнем, гинуть матері, які неспроможні допомогти синам. Вогняний хрест тепер переслідує і синів, і мате­рів. Ніхто не врятується, бо смертельний вогонь «женеться хрестом навздогін».

Іван Драч намагається знайти витоки біди, чому вона сталась, і доходить страшного висновку: цю трагедію породили нелюди. Немає значення, хто вони: чи політики, чи вчені... Але вони будуть прокляті народом за недбалість, за байдужість.

Бог їм суддя.

І сьогодні обов’язок кожного з нас — зробити все, ш;об ніколи більше не зазнала лиха Земля.

Люди! Бережіть землю! Бережіть заради дітей, онуків, заради життя!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 1028 | Теги: одне, важливих, Людства, природу, Завдань, берегти | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz