ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Бережімо честь народу - найкоштовнішу перлину

Лише вдумайтесь у ці слова: «Я єсть народ...» І справді, кожен з нас може це сказати. Чи майже кожен? Але кожен з нас є часткою цього народу. І від кожного з нас залежить майбутнє нації. Але без минулого немає майбутнього. Це аксіома. І було минуле... Є минуле, за яке хочеться низько вклонитися пред­кам. Вклонитися за те, що «...правди сила ніким звойована ще не була». На­ших предків віками мордували, палили і різали, нищили і гноїли в концтабо­рах, морили голодом і розстрілювали державність, а вони відроджувалися, жили.

росли і дужчали, воскресали з вічності і сяяли на світовому небосхилі. Кривди в житті багато, але народ важко зломити. Адже ж тільки справжній народ зміг пройти через все це. Вони страждали, щоб народилися ми і щоб ми стали цим мужнім безсмертним народом.

Усі неминущі духовні, мистецькі вартості — це все прийшло до нас у спадок від попередніх поколінь, і це треба сумлінно берегти. Для нас звучить заклик Павла Тичини:

Бережімо Батьківнщну!

Бережімо честь народу —

Найкоштовнішу перлину.

Як і наші далекі предки, ми повинні турбуватися про свою націю, про свій народ. Бо в світі завжди поважали і поважатимуть людей, які дбають про свою націю. Бо хто ж, як не ми, українці, молодь, будемо турбуватися про розвиток і збереження нашої держави. І на все це надихає мужність наших предків. їх подвиги виховують у нас патріотичні почуття, мужність і стійкість у боротьбі з ворогами, вчать любити свою історію, пишатися нею, прищеплюють нам бла­городні почуття. І вселяють у нас віру пророчі слова Т. Шевченка:

Бстане Україна,

І розвіє тьму неволі...

І буде правда на землі.

Адже, озираючись на шлях, пройдений предками, бачимо закономірність їхнього розвитку, перемоги і поразки, вдалий вибір і прорахунки. Повернути історію назад не можна, але вчитися на помилках можна і треба. Історію вла­сного народу треба знати, щоб черпати в ній силу та натхнення й не повторю­вати помилок. Так, були помилки. Хто не помиляється? Але, попри все, наші предки не дозволили завоювати цю «правди силу».

А зараз ми вирушаємо в життя. І яким воно буде, залежить від нас, від нашого духовного світу, від ставлення до великих набутків свого народу, від того, з якими духовними надбаннями підемо у свій завтрашній день.

Я вважаю, що, безперечно, наша мета зберегти цю «...правди силу, яка ні­ким звойована ще не була». Щоб кожен, не замислюючись, міг сказати: «Я єсть народ...» А ще наша мета зрости, виховати своїх дітей так, щоб народ, у якого за плечима тисячолітня історія, вже ніколи не був завойованим!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 1055 | Теги: Бережімо, найкоштовнішу, Честь, перлину, Народу | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz