ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Бережіть собори душ своїх (за романом 0. Гончара ««Собор»)

В історії кожної літератури є книги, які позначають сходження культури народу до духовних висот людства. В українській літературі XX століття такою книгою є «Собор» О. Гончара. Роман стверджує силу і красу людського духу, історичної пам’яті. Він присвячений темі збереження духовної спадщини, куль­тури, мови, мистецтва, історичних святинь народу, захисту цих здобутків. Усім філософським змістом роман «Собор» звернений до нас, до наших нанщдків. Що ми створили? Який слід в історії свого народу залишимо? Що нами збудовано, а що зруйновано? Адже нам доведеться будувати не лише споруди.

Собор не тільки архітектурна споруда, окраса селища, але і символ моральної чистоти та краси люд ини. У ставленні до собору розкриваються характери головних героїв, їх внутрішня суть. Для Миколи Баглая, Івана, Ізота Лободи, Віруньки, Сль- ки — це символ краси, історичної пам’яті. Найсвітліше почуття влучно висловив учитель Хома Романович: «(!!обори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!..»

Я довго думала над прочитаним, поки зрозуміла, що значить берегти собори душ своїх. Без цих «соборів» ми не збережемо, не збудуємо своєї держави, не постанемо в світі як незалежний народ. А в романі образ собору став, на мою думку, символом краси людського духу, свідком історії народу, символом ба­гатства і краси. Він символізує зв’язок поколінь, мовчазно судить нашу сучас­ність з позиції історичної пам’яті.

Я зачарована героєм роману Миколою Баглаєм, який не вірить у те, що святості зникають з життя. Хлопець шукає спадщину віків, щоб пізнати не­вмирущу силу народу. «Що буде з нами? З людьми, з заводами, з соборами?» — ставить Микола запитання, примушуючи задуматись і мене. Читаючи роман О. Гончара, замислюєшся над тим, звідки беруться такі люди, як Володька Лобода, коли і чому вони зі звичайних людей перетворюються на кар’єристів. Який же це жах, коли душу оповила байдужість, а натомість з’явилась темінь! І це в людині, яка народилася і виросла на рідній землі!

Устами своїх героїв О. Гончар закликає нас берегти собори совісті, щирості, краси, правди, любові до людей. І якщо всі ми прислухаємося до цих слів, то, я впевнена, мине загроза духовної пустки, загроза перетворення людей на ходячі шлунки. Тільки усвідомлення значущості духовних потреб і устремлінь допомо­же кожному прийти до божественного в собі, до прекрасного, до безсмертного.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 879 | Теги: своїх, Собор, Бережіть, Романом, Гончара, собори | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz