ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Чому Г. Ібсен назвав свою п’єсу ссЛяльковий дім»?

Найбільшу популярність серед реалістичних п’єс Г. Ібсена мала й має по сьогодні соціально-психологічна драма «Ляльковий дім». У цьому творі норве­зький митець звернувся до проблеми жіночого щастя в сім’ї, намагався висвіт­лити реальні соціально-психологічні проблеми. Він поставив питання перед численними читачами та глядачами: як жити, як кохати, яким бути?

Головна героїня п’єси Нора бачить сенс життя в любові до близьких їй людей: чоловіка та дітей. Вона щиро вірить, що в її долі панують гармонія й щастя, бо вони з чоловіком кохають одне одного. Чому ж тоді Ібсен назвав дім Хельмерів «ляльковим»? На це важко відповісти одразу. Усе стає зрозумілим за вдумливого читання драматичного твору. Сімейне життя Хельмерів зовні не затьмарене нічим. Адвокат, здається, обожнює свою покірну, привабливу, ніж­ну дружину Нору, турбується про неї, лише трохи кепкує з неї та інколи дорі­кає за надмірну трату грошей. Проте дуже швидко з’ясовується, що це «сімейне

щастя» не що інше, як фальш і лицемірство. Норі не дозволяється мати свої погляди, думки, смаки, вона має підкорятися чоловікові, що постійно натякає на її провину. Хельмер і не підозрює, що в їхньому шлюбі найбільші випробу­вання й турботи уже випали на долю дружини.

Щоб урятувати чоловіка, який захворів на туберкульоз ще в перший рік їхнього спільного життя, щоб відвезти його на лікування до Італії, Нора таємно бере гроші у лихваря. За законом того часу жінка не мала права взяти гроші під вексель — за неї мав поручитися чоловік. Нора підробила підпис свого батька. Звичайно, що на цей злочин її штовхнуло кохання до чоловіка. І ось тепер лих­вар Кроґстад тероризує її, вимагає місця в банку, де працює її чоловік. Нора страшенно боїться, але змушена удавати з себе шдсливу дружину-«лялечку». Власне, цей глибокий контраст між зовнішньою поведінкою героїні й справжніми пере­живаннями лежить в основі п’єси. Лист Кроґстада до Торвальда з’ясовує, хто є хто. Хельмер кидається на дружину з обвинуваченнями, обіцяє їй заборонити спілкуватися з дітьми. Але сталося так, що Кроґстад під впливом коханої жінки знищує вексель Нори й відмовляється від своїх намірів.

Хельмер щасливий, він знову називає свою дружину «лялечкою», «пташеч­кою». Але Нора вже не та. Вона збагнула, що пожертвувала найдорожчим: прав­дою, своєю гідністю. «Лялечка» в руках Торвальда, вона втратила саму себе. Вона забула, що дім, який будується на брехні, не є справжнім домом. І, мов «лялько­вий» будинок, він упаде під натиском долі. Дім справді виявився ляльковим. Не тільки тому, що Нору чоловік сприймав як ляльку — покірну, гарненьку — але й тому, що самі стосунки між Хельмерами не витримали життєвих випробувань.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 654 | Теги: назвав, ссЛяльковий, Ібсен, свою, Чому, п’єсу | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz