ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

До драми «Украдене щастя»

1.     Що ви знаєте про творчість Франка-драматурга?

2.     Розкажіть про сценічну історію драми «Украдене ш;астя».

Драма була написана на конкурс 1891 року. Конкурсна комісія присудила Івану Франку III премію. І то лише за умови, ш;о автор переробить п’єсу відпо­відно до цензурних вимог: згладить її соціальну загостреність, замінить жандар­ма (представника влади) на іншу особу. І. Франко мусив іти на це.

Уперше п’єсу було поставлено у Львові 1893 року, а 1904 року — у Києві у постановці братів Тобілевичів. Роль жандарма виконував Микола Садовський, Миколи — Іван Карпенко-Карий. Пізніше роль Задорожного грав А. Бучма, Анни — Наталя Ужвій.

Драмі судилася невмируш;а слава. Ось уже друге століття не сходить вона зі сцени провідних театрів не тільки України, а й усього світу, ввійшовши в золо­тий фонд театрів.

3.     з якої народної пісні взяв Іван Франко тему для драми «Украдене щастя» ? Про що та пісня?

У п’єсі «Украдене щастя» Іван Франко майстерно використав фольклорні матеріали, починаючи від основи сюжету — народної пісні про ніандаря, про­довжуючи піснею про журавля, що нею розпочинається остання найдраматич­ніша і найнапруженіша п’ята дія п’єси.

У народній «Пісні про шандаря» жандарм показаний як людина, ворожа до сільського люду. Негативність цього образу відзначає І. Франко у спеціальному дослідженні про пісню. Він підкреслює типовість образу жандарма як людини, «котру виховала кесарня, в котрім висушила серце військова дисципліна, котро­го, може, здеморалізувала влада і безкарність, які мають жандарми над сільсь­ким народом. Ці типові риси представника сільської влади автор зберігає в обра­зі Михайла. Проте цей образ у п’єсі значно ускладнений. Автор показує Михайла в минулому як чесного, хоч трохи і гарячого удовиного сина, що не любив неправди.

Щастя Михайла вкрали сільські багатії, розлучивши його з Анною. Вдруге щастя Михайла відібрала казарма та жандармська муштра, зламавши його чесну натуру, перетворивши його на хитрого, злого честолюбця, який зневажає моральні традиції трудівників, презирливо ставиться до їх побуту і праці.

4.     Розкрийте передісторію драми.

5.     Доля усіх головних героїв драми трагічна. У чому їх трагедія?

Трагедія Анни в тому, що вона продовжує кохати Михайла, ламає всі

перешкоди на шляху до щастя — і не знаходить його. Бо Михайло — уже не той, якого вона так сильно колись покохала, він повернувся в рідне село морально скаліченим та ще й в страхітливому для мужика образі жандарма.

Трагедія Миколи в тому, що він після одруження встиг по-справжньому полюбити Анну, намагається відродити свою людську гідність, тоді як Анна відповіла на його почуття ненавистю, презирством, ганьбою.

Трагедія Михайла в тому, що його любов до Анни вмерла і він може тільки мститись за вкрадене щастя. Але кому мстити? Він розуміє невинність Анни і Миколи, але зганяє на них накипілу злість і образу.

Своїм жорстоким знущанням Михайло викрещує в душі Миколи сокиру справедливого протесту. Вмираючи від сокири Миколи, він видає свою смерть за самогубство.

6.     Хто винен? Хто украв щастя цих людей?

ПЛАНИ ТВОРІВБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 522 | Теги: Драми, Щастя, Украдене | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz