ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Дружба - то найбільший скарб

Маючи друзів, вважай, що ти володієш скарбом.

Г. С. Сковорода

Багато є скарбів: і матеріальних, і духовних. Кожна людина на своєму життєвому шляху прагне знайти своє щастя, що вважатиметься найбільшою неперехідною цінністю.

Щастя буває різним. Для одних щастя — гроші, розкіш. Інші його бачать у сімейному житті, ще інші — у повсякденній роботі. Це все важливо мати. А чи не найголовніше мати надійних друзів? Філософ, людина великої мудрості, Г. С. Сковорода навчав: «Друг вірний — захист міцний». Справді, як важливо, коли в горі чи радості поряд є той, хто розрадить чи розділить з тобою радість.

С дружби різні. Тож одна Шампанським піниться в бокалі, її випиваєш до дна Без радості і без печалі.

А друга — без пустих прикрас.

Ознаки маючи суворі.

Духовно підіймає нас У добрій радості і в горі.

в. Михайлюк. «Є дружби різні»

Майже ВСІ люди важко переносять самотність. Кожен, хто відчуває самот­ність або вважає, що люди його не люблять, що він не має такої популярності, як інші, повинен усвідомити: людські стосунки — це обмін цінностями. На­віть у стосунках між двома людьми необхідно, щоб кожен з них робив певний внесок для їх підтримки. Якщо з таких стосунків користь має лише одна сторона, то, зрозуміло, що з часом друга втратить до них інтерес. Звичайно, користь у такому випадку не можна розглядати як матеріальну вигоду.

Дружбу не треба плутати із приятельськими стосунками. Спілкування з друзями збагачує людину духовно. Кожен шукає в другові важливі для себе риси. З однією людиною ми підтримуємо зв’язок тому, що вона вміє цікаво розповідати, від другої ми дістаємо важливу інформацію, третя має приємну зовнішність і поведінку, четверта — оптиміст і вміє підбадьорити, п’ята зав­жди готова дати добру пораду. Мабуть, у друзях ми шукаємо риси ідеалу люди­ни. Буває й таке, що з часом в людині, яку вважав другом, розчаровуєшся. Що ж робити в такому випадку? Г. С. Сковорода наставляв своїх учнів: «Похибки друзів ми повинні вміти виправляти або зносити, коли вони несерйозні».

Дружба не виносить еґоїзму. Є люди, які у дружні стосунки не роблять жодного внеску. Зрозуміло, що мало хто їх поважатиме, а найчастіше — нама­гатимуться обмежити зв’язки з ними, звести їх до приятельських. Інший тип людей втрачає друзів і симпатії своїх знайомих через нетактовність, адже кон­такти із ними мало приємні і навіть інколи ображають. Нерідко ці люди зло­стиві, в’їдливі, кепкують з інших. Хто ж захоче дружити з такими?

Деякі не користуються повагою через те, що їх не цікавлять інші, вони байдужі до людей. Вони весь час говорять тільки про себе, а якщо хтось захоче висловитись, то не слухають, перебивають, знову заводячи мову про себе. Та­ким теж легко залишитись самотніми, втратити друзів.

Коли тебе забуде рідний брат.

Махни рукою, плакати не варт.

Коли тебе забуде друг — подумай.

Що сталося, що він тобі не рад.

Д. Павличко

У дружбі треба вчитися бути людиною. І хоч ніхто не застрахований від помилок, головне — уміти їх помічати в себе. Той, хто прагне до самовдоскона­лення, до самоосвіти, приваблюватиме до себе інших людей, легко знайде друзів. Усім хочеться бачити своїм другом вірну і ищру, духовно багату, всебічно розви­нену і красиву людину, гуманну, з відкритим серцем, вогником у душі, для якої головне — приносити людям щастя.

Яку пораду дати тим, хто шукає друзів? Пам’ятай, що найвірніший друг — це мати, яка ніколи не зрадить, не проміняє свою дитину на найкоштовніше, готова життя віддати, щоб допомогти у скруті синові чи доньці. Дуже важливо про це пам’ятати, щоб відповідати на піклування матусі ніжністю та ласкою.

Ніколи не буває самотньою й та людина, для якої друг — книга. Народна мудрість вказує: «У того багато друзів, у кого великий друг — книжка». «Книж­ка — найкращий дар дружби». Книга — це найбільше чудо з чудес у всесвітній історії, це друг, який допомагає у скрутну хвилину, який навчає мислити і відкривати світ прекрасного.

Торкнутися душею до краси можна серед буйних трав і запашних квітів, лісового буяння і тихого плескоту озер. Природа — той друг, що приносить радість споглядання гармонії і надає відпочинок. Для багатьох людей спілку­вання з природою рівноцінне зустрічі з найдорожчими друзями.

Отже, друзі чекають на нас скрізь, тільки треба вміти цінувати дружбу, тоді будеш щасливий сам і принесеш щастя тим, хто оточує тебе.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 1122 | Теги: скарб, Найбільший, скарбДружба, дружба | Рейтинг: 5.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz