ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Дворянство у п’єсі А. П. Цехова «Вишневий сад»

Тема «Вишневого саду» — це тема загибелі дворянських садиб, їх перехід у буржуазні руки. У п’єсі показано неминучість залишення історичної сцени дво­рянством — віджилим, непристосованим до нового життя класом. Центральне місце в п’єсі посідають образи дворян Ранєвської та Гаєва. Вони — нащадки багатих власників розкішного маєтку з прекрасним вишневим садом. У минулі часи їхній маєток давав прибуток, на який і жили власники. Звичка жити працею інших, ні про що не замислюючись, зробила Ранєвську і Гаєва людьми, не пристосованими до будь-якої серйозної роботи, безвільними та безпомічни­ми. їм дуже дорогий вишневий сад як пам’ять про дитинство, молодість, про безтурботне і веселе життя.

Вони плачуть, коли думають про втрату саду, але фактично їхня неспромож­ність вийти зі своїх фінансових проблем призводить до того, що вони віддають свій сад під сокиру.

Поезія вишневого саду та його «дворянське минуле» закривають для них життя та потреби нового часу. Ранєвська, зовні гарненька, добра, проста, уособлює па­разитизм та легковажність. Ґї особисте життя склалося не дуже вдало. Втратив­ши чоловіка та сина, вона живе за кордоном та витрачає гроші на людину, яка використовує та обманює її. Ранєвська розумна, але нічого змінити й виправити не може. Вона докоряє собі за те, що не так, як треба, витрачає гроші, в той час, як нещасна Варя економить на їжі, але продовжує кидати гроші на вітер. Навіть її кохання до злої та безтурботної людини — це теж засіб відійти від реальності. Вона сентиментальна, безвільна жінка, але добра та нщра.

Зовсім інший її брат Гаєв. Він теж може казати прості та добрі слова, може зрозуміти безглуздість свого життя. Але недоліки сестри — легковаж­ність, непрактичність — зростають у нього до дуже великих розмірів. Сам він вважає себе аристократом, йому заважають «грубі» запахи. Єдине, що він вміє, — це багато і гарно розмовляти. Упродовж п’єси Гаєв та Ранєвська переживають багато змін, але так і залишаються неспроможні що-небудь зробити та зрозуміти. Наприкінці п’єси вони розорюються не тільки матері­ально, але й втрачають свої моральні якості. Вони зраджують усе, що було для них дороге: і сад, і рідних, і вірного Фірса, якого забувають в барському будинку. Ранєвська повертається до Парижа, до свого «кохання», а Гаєв піде на службу в міську управу.

І все ж розумієш той тихий сум, який проходить через усю п’єсу. Сум про вимираючий прекрасний сад... Як це не парадоксально, але «Вишневий сад» А. П. Чехова —дуже сучасний твір. І сьогодні усі чекають, що прийде якась «третя» сила, яка поєднає в собі розум, інтеліґентність, порядність і волю, щоб діяти, незважаючи на відсутність порядності у лопахіних та розіубленість людей, схожих на Гаєва і Ранєвську.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 631 | Теги: дворянство, Цехова, Вишневий, п’єсі | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz