ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Хто винуватий у трагедії Жульена Сореля? (за романом Стендаля «Червоне і чорне»)

У листопаді 1830 року виходить друком найкраищй твір видатного францу­зького письменника Стендаля (справжнє ім’я Анрі-Марі Бейль) із підзаголов­ком «Хроніка XIX століття». Це соціально-психологічний роман.

Простежуючи шлях головного героя Жульєна Сореля, письменник розпові­дає про падіння звичаїв, про корисливість буржуазії, про нікчемність і слаб­кість дворянства, про пробудження у суспільстві нових сил. В основі роману — конфлікт особистості із суспільством.

Жульєн Сорель — представник покоління 20-х років XIX ст. Йому прита­манні риси романтичного героя: прагнення незалежності, яскрава індивідуаль­ність, бажання змінити свою долю. Та життя ставить його перед вибором: жити за законами батьків чи «пробити» собі дорогу до вищої влади, але приректи свою душу на загибель. І він робить свій вибір.

Чужим відчуває себе юнак у родині мера Вер’єра пана де Реналя, ненавидячи непщрість людей із оточення мера, відчуваючи, що достаток потрапляє їм до рук через розкрадання коштів, що виділила скарбниця нещасним підкидькам. Со­вість Жульєна почала нашіптувати йому: «Ось воно — це брудне багатство, яко­го і ти можеш досягти та насолоджуватись ним, але тільки в цій компанії».

Для Жульєна пробити свій шлях означало перш за все вирватись із Вер’єра, бо він не любив свою батьківщину. Йому ненависна навіть думка, що доведеть­ся все життя жити в цьому брудному гурті людей, які не зупиняться ні перед якими злочинами. Він відчував себе дуже самотнім.

Бажаючи показати свою начитаність, знання, уміння мислити, Жульєн при­ходить до Безансонської семінарії. Але й тут на нього очікує розчарування: духовні кола Безансона багато в чому далекі від суто релігійних інтересів і проблем. Як раніше він не бачив єдності серед мирян, так не бачить її тепер і серед духовенства і доходить висновку: «Ось тепер я потрапив у життя, і таким воно буде для мене до кінця».

Не цінують талант, розум, чесність, порядність простолюдина в будинку маркіза де Ла-Моля, не дасть маркіз згоди на одруження своєї доньки з плебе­єм, хоча зовсім недавно вважав його своїм сином.

Через постріл у церкві в кохану пані де Реналь Жульєн потрапляє до в’яз­ниці. І тільки тут, чекаючи на страту, юнак розуміє, що його спроба зруйнува­ти соціальні та моральні межі між аристократами та плебеями не здійснилась. Не довелось Жульєнові довести «сильним світу цього», що такі, як він, заслу­говують на кращу долю.

Проте фізична поразка є водночас моральною перемогою Сореля над відста­лим, консервативним існуванням суспільства. Акт правосуддя не взяв гору, помста касти аристократів не відбулась — Жульєн помер мужньо та гідно.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 622 | Теги: чорне, Червоне, Сореля, трагедії, винуватий, Стендаля, Жульена, Романом | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz