ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Книга в житті людини

Не те чеснота, лиш би книги чтить,

А щоб од книг зерно добра й любові В своїй душі посіяти й зростить.

І. Кочерга. «Ярослав Мудрий»

Книжка... Для ОДНИХ людей — це скарб неоціненний, для інших — річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третіх — данина моді, розкіш, дода­ток до хатнього інтер’єру. Є й такі, для яких книжка нічого не значить.

Шана й любов до книги починається з колиски, йде від батька-матері. Сі­м’я, в якій не читають книжок, — духовно неповноцінна.

Та й як можна не любити книгу? З давніх-давен люди намагалися писати. Зви­чайно, в них не було паперу, його замінювали стіни печер, камені, шкіра вбитих тварин. Потім люди навчилися виготовляти книги з глини. Але на них незручно було писати, вони були дуже важкі. Та людина поступово удосконалює кншу. Спра­вжній папір, схожий на сучасний, люди навчилися робити дві тисячі років тому.

Сьогодні книга скрізь із нами. І в книг, як і в людей, своє життя, своє минуле і майбутнє. С книги, які приваблюють до себе читачів будь-якого віку.

У книги люди, наче бджоли в соти.

Знесли сяйливий, чародійний мед.

Сліпцеві очі ним потри, і вмент Побачить сонце й голубі висоти...

Д. Павличко. «у книги люди, наче бджоли в соти»

Час старить хорошу книгу, але й надає їй небувалої краси. Всю історію людських дерзань думки, невпинну боротьбу за свободу і прекрасне майбутнє, чудові відкриття в пізнанні Всесвіту — все вмістила книга.

Книги — морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна.

Той, хоч і труду мав досить.

Дивнії перли виносить.

І. Франко. «Книги — морська глибина»

Мої улюблені КНИГИ — твори класиків Тараса Шевченка і Лесі Українки.

Тарас Шевченко! Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серці народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджують у людей нщрі і благородні почуття. Твори великого Кобзаря стали для наших сучасників справжньою енциклопедією життя козаків, донесли до нас героїку того часу. Вони відроджують в душах поваїу до героїчних предків, народжують у серцях найкранц почуття.

Захоплення музикою українського слова, силою фантазії, натхнення побу­дили в мені поезії Лесі Українки.

В образі героїні «Лісової пісні» Мавки я відкрила риси справжньої людини, яка може бути ідеалом для моїх однолітків, бо завжди викликають симпатію люди, в яких добре розвинуті естетичні почуття, любов до мистецтва. А це притаманне Мавці. Вона мене приваблює ш;ирістю почуттів і здатністю на са­мопожертву заради ш;астя людей. З дитинства я мріяла стати корисною лю­дям, бути чутливою і доброю. Зараз це бажання ш;е більше утвердилось. «Лісо­ва пісня» відкрила для мене шляхи, які приведуть до здійснення цієї високої мети, у житті зустрінуться люди, гідні наслідування, не говорячи вже про літературних героїв, ш;о мають сильний характер, але Мавка назавжди зали­шиться як спогад про юність з її прекрасними пориваннями і мріями.

Для усіх і завжди книга — друг і порадник. Отож, шануйте її, друзі, лю­біть, бережіть, бо в ній велика сила, в неї вкладено велику працю й мудрість багатьох людей. Ніколи не буває самотньою та людина, для якої друг — книга. Народна мудрість вказує: «У того багато друзів, у кого великий друг — книж­ка», «Книжка — найкраш;ий дар дружби».

Книга — це найбільше диво у всесвітній історії, це друг, який допомагає у скрутну годину.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (27 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 1138 | Теги: житті, людини, книга | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz