ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Конституція в мОЕМУ житті

1 варіант

я єсть народ, ЯКОГО Правди сила ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила! —

А сила знову розцвіла.

Павло Тичина

Конституція — це основний закон держави. Це офіційно. Але що таке Кон­ституція для кожного з нас? Це — шлях у цивілізований світ. Конституція формує рівень індивідуальної свідомості за принципами: «Від того, що і як я роблю, як поводжу себе і за що голосую, залежить доля мого народу, моєї Батьківщини, моя власна, моїх нащадків; за все я відповідаю, все я повинен робити згідно із законом та совістю».

Усі мої сили, наснагу високу,

Й життя я віддам до останнього кроку.

Аби ти щаслива була, Україно,

Судьба моя дивна!

Єдина!

П. Воронько

В основі Конституції — національна свідомість. Це не просто слова, не вті­лення умовностей. Вона вся з гомону полів, лісів і річок отчої землі, з сяйва місяця і зірок, кожне її слово скупано, мов у купелі, у криницях і струмках людської звитяги. Вона з блиску козацької шаблі та весла невольницького чов­на, що пливе з бурхливих хвиль на тихі найстрашніші муки і тортури. Вона — як напнуті паруси волі, зіткані з останнього поклику воїнів і битв за волю, честь і незалежність — вся змочена сльозами скривджених. Вона із земних глибин і небесних висот — уся з могуті інтелекту і криці моралі.

Буду дихати, падать, рости й воювать до загину.

Бо великий наш гнів, бо дорога рівниною є.

Я візьму твого смутку і горя важку половину

У розтерзане, горде, нескорене серце моє!

Андрій Малнншо

Конституції посідають особливе місце у світовій цивілізації, відіграючи ос­новну роль у політичній історії кожної країни. Не є винятком і Конституція молодої незалежної держави України, яка була прийнята 28 червня 1996 року.

Українському народові завжди був притаманний демократичний республікан­ський устрій. Його успадкували від народної ментальності державні структури Війська Запорозького та Гетьмашцини. Такий устрій таїв у собі колосальні потен­ційні можливості для саморозвитку нації. Демократія була основним принци­пом Конституції, розробленої за гетьмана Пилипа Орлика. До того ж вона забез­печувала турботу про бідних, вдів та сиріт. Таких положень не мала жодна Конституція у феодальному суспільстві. І хоча Конституція Пилипа Орлика не була втілена в життя, не набула сили закону, вона є унікальним історичним документом, цінною пам’яткою правової культури України.

Природний розвиток цивілізації й культури — боротьба за права народу, за права нації. Самосвідомість і певність такої боротьби були штучно припинені жорстоким гнобленням царизму на довгі часи. Не маючи власної державності, Україна не мала й Конституції. Вона з’явилася тільки 1918 року, за часів УНР. Після відновлення державної незалежності України день прийняття Конститу­ції став всенародним святом. Український народ не просто заявив про своє во­скресіння — він довів на повен голос, що не підвладний ні колонізації, ні русифікації, ні багаторічному пригнобленню.

З рясного рогу я вам сиплю перли.

Мов буйні ягоди із повних ґрон,

Пождіть, ще з’являться корони, берла...

Юрій Клен

Молода наша держава дбає про «всебічний розвиток і функціонування україн­ської мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України», — зазначе­но в 10 статті Конституції. Адже мова — основа духовного життя народу. Наше Слово пройшло терновим шляхом лихоліть і пригноблень. Гнане, принижене і занепащене, воно нарешті підвелося з багнюки, де стояло на колінах, підвелося, щоб сказати: «Народ матиме власне слово!» Не тоне воно у воді і не горить у вогні. Горіли літописи, храми і святі книги, а Слово вийшло з вогню як заповіт.

Як гул століть, як шум віків.

Як бурі подих — рідна мова.

Вишневих ніжність пелюстків.

Сурма походу світанкова.

Неволі стогін, волі спів.

Життя духовного основа.

Максим Рильський

Нелегкий шлях України до правової демократичної держави, в якій ми прагнемо жити, починається сьогодні. І від нас залежить, як ми його прой­демо. Духовний провідник українців XX століття Ліна Костенко звертається до кожного співвітчизника:

Хай буде все небачене побачено.

Хай буде все пробачене пробачено.

Сдине, що від нас іще залежить, —

Принаймні вік прожити як належить.

2      варіант

Молодість — це мрія. Це — віра.

Це — прагнення до подвигу.

Це — лірика й романтика.

Це — великі плани на майбутнє.

Це — початок усіх перспектив.

Назим Хікмет

Конституція... Основний закон України... Невелика книжечка, але наскі­льки глибока й важлива, чітка й цікава.

Здавна українці боролися за незалежність і свободу. Козаки створили воль­ницю — Запорозьку Січ, яка захищала інтереси простого народу. Пилип Ор­лик, один із славетних українських лицарів, склав проект першої Конституції, що пізніше ліг в основу так званої «Конституції» Запорозької Січі. Головним положенням її було забезпечення рівних прав і свобод громадянам України.

Йшли роки... Багато чого змінювалося, та залишалося прагнення нашого народу до волі й незалежності, до залишення їх на державному рівні, що нарешті втілило­ся в Конституції 1996 року. її правова та демократична основа зрозуміла всім, тому що Конституція співзвучна з Вічною Книгою, за якою люди жили з давніх-давен.

Конституція, як довгоочікуване сонце, що з’являється над виснаженою від непроглядної ночі землею, відігріла надією, зміцнила віру, забриніла в серцях молодого покоління. Молодь — майбутнє України, розумна й сильна, здебіль­шого добра й справедлива — за Конституцію! А кому, як не нам — молодим, виражати волю всього народу.

Як і наші попередники — Володимир Великий, запорожці — ми гідно несемо Державний Герб — золотий тризуб на тлі небесної блакиті, що символізують життєдайну силу сонця. Це символи єднання землі і неба, символи миру і щастя.

На спортивних змаганнях, коли звучить урочистий Гімн України, над ста­діоном злітає жовто-блакитний стяг із тризубом — і душі наших спортсменів переповнює гордість за народ, за державу, а очі мимоволі зволожуються від почуття причетності до звеличення слави країни.

Національний гімн виражає впевненість у незнищенності духу свободи й нескореності: «Ще не вмерла України ні слава, ні воля», а вона буде жити і «промінням ясним усім очі сліпить...»

Громадяни України мають рівні права і свободи. За Конституцією держава захишцє здоров’я, гід ність усього народу й кожної людини. Не забуті й найнагаль- ншгі потреби. Зокрема, стаггі ЗО і 47II розділу Конституції України затверджують право кожного на житло, на його недоторканність. «Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається безплатно або за доступну для них плату».

Конституція проголошує і обов’язки громадян України. Але хіба це важко збері­гати природну та культурну спадщину свого народу (стаття 66, II розділ), шанувати державні символи або захишдти незалежність і територіальну цілісність України (стаття 65, II розділ)? Для свідомих громадян це не обов’язки, а уклад життя.

Основний Закон дає змогу поглиблено вивчати українську мову, що, як зазначив А. Сухомлинський, є «цілюнщм народним джерелом і хто не припа­дає до нього вустами, той сам висихає від спраги». Держава сприяє об’єднанню української нації, розвиткові традицій та культури народу.

Прийняття Конституції довело правильність вибору наших предків, які ці­ною власного життя боролися за право на існування своєї мови, нації, держа­ви. Мрія багатьох поколінь нарешті здійснилася.

Незабаром я отримаю паспорт. І це знаменує не тільки повноліття, але й грома­дянську зрілість. Вік, коли переді мною від криваються величезні можливості. Стає радісно від того, що час мого становлення збігся з оновленням України!

Як і кожна молода держава, Україна має тимчасові труднощі, проблеми. Розбудовувати країну важко, але, маючи таку законодавчу основу, держава може твердо й сміливо йти вперед до миру, злагоди, процвітання — до щастя всього народу й кожного громадянина.

Україну будувати молодим!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 1153 | Теги: моему, Конституція, житті | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz