ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 34
Гостей: 34
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Література рідного краю (Літературна Харківщина)

Кожна країна, кожне місто, кожне село пишаються видатними особистос­тями, ш;о народилися, навчалися або працювали в них.

Я живу в місті з цікавою історією, з різноманітним мистецьким життям. Саме Харківш;ина стала батьківш;иною багатьох художників, композиторів, письменників та поетів. Харків здавна славиться іменами людей, які посіда­ють визначне місце в літературному житті України. Вулицями міста та стеж­ками ланів і лісів Харківнщни ходили Григорій Сковорода і Квітка-Основ’янен- ко, Свген Гребінка і Петро Гулак-Артемовський, Борис Грінченко і Павло Грабовський, Микола Хвильовий і Олександр Довженко, Олесь Гончар і Павло Тичина. Славу літературного Харкова примножували своїм полум’яним словом Іван Вирган та Іван Багмут, Роберт Третьяков і Ігор Муратов, Петро Панч і Леонід Первомайський. А скільки було тих, відомих і маловідомих, яких га­ньбили за правду, гнали і навіть катували! І тільки зараз ми можемо назвати їх: Василь Боровий, Віталій Поліш;ук, Іван Світличний, Михайло Шатилов та інші. С в Харкові вулиці, ш;о носять імена українських письменників: це вули­ці Шевченка, Лесі Українки, Квітки-Основ’яненка.

Ми пишаємося тим, ш;о стежками Харківш;ини ходив філософ-мандрівник Григорій Сковорода. Саме тут він створив збірку байок і назвав їх «Басні Харьков- скія». Біля джерела, яке зараз називають Сковородинівська криниця, народжу­вались думки про сутність життя, про пізнання самого себе, про виховання лю­дини.

Ім’я Квітки-Основ’яненка, батька української прози, відоме нам не лише завдяки повістям «Маруся» та «Конотопська відьма». Він був редактором пер­шого в Україні журналу, з ним пов’язана історія становлення й розвитку хар­ківського театру. А його п’єси «Шельменко-денпщк» та «Сватання на Гончарів- ці», які наповнені національним колоритом, оптимізмом, любов’ю до простого люду, і до нашого часу приваблюють шанувальників театру. Завдяки творам Квітки-Основ’яненка ми дізнаємося про вигляд нашого міста майже двісті ро­ків тому. Один із парків Харкова носить ім’я цього письменника. Драматургіч­ний талант Марка Кропивницького теж пов’язаний з Харковом.

Відомий український байкар Петро Гулак-Артемовський опікувався не тіль­ки літературними проблемами — він був першим ректором Харківського уні­верситету. Поет Свген Гребінка писав свої байки теж у Харкові.

Особливо багато видатних імен зібралось у Харкові за радянських часів, коли він був столицею України. Письменники, поети тут навчались, працюва­ли у газетах, журналах, видавництвах. Багато з них були у захваті від змін, що ніби обіцяли людям довгоочікувану волю, зі всією щирістю свого серця готові були оспівувати нове життя. Та жорстокі події радянської дійсності знищили найталановитіших із них: М. Хвильового, М. Бллана-Блакитного, Л. Курбаса, М. Куліша, В. Підмогильного. Є в Харкові будинок, який досі має назву «Слово». Саме в ньому жили і живуть літератори. Його стіни і вікна пам’ятають чорних «воронків», що забирали у 30-ті та наприкінці 40-х років поетів, письменників, журналістів туди, звідки багато не повернулося.

Стали відомими письменниками О. Гончар, І. Муратов, В. Добровольський, які під час Вітчизняної війни саме з Харкова пішли добровольцями на фронт. Роман О. Гончара «Прапороносці» розповідає про тих, хто, як і він сам, зі студентської аудиторії університету поринув у страхіття війни, але зберіг чистоту дупгі й думок.

Багато талановитих поетів і письменників-харків’ян увійшли в українську літературу у другій половині XX ст. Це А. Перерва, І. Мироненко, І. Перепеляк, Л. Таран, В. Родіонов. Харків пишається російськомовними поетами Б. Чичибабіним, Р. Третьяковим, Р. Мельниковим.

«С Украиной в крови я живу на земле Украиньї». Цей рядок Б. Чичибабіна може бути кредо усіх митців, що живуть і працюють у Харкові зараз. Місто Харків, його працьовитий народ надихав і надихає поетів і письменників на нові твори. А ми маємо змогу першими познайомитися зі скарбами художньо­го слова наших земляків.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (27 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 796 | Теги: рідного, Літературна, краю, Харківщина, література | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz