ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Люби природу не для себе, люби для неї...» (М. Рильський) (твір на екологічну тему)

в зелених лаврах, в синій світлотіні У сяйві сонця й вишні у цвіту,

В огні троянд, у моря мерехтінні Побачить кожен може красоту.

М. Рильський

Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю викликає спілкування з природою. Вона завжди хвилювала і хвилює, чарува­ла і чарує людину. Шепіт голубої води, зелених дібров, спів дзвінкоголосих

пташок, запах і розмаїття квітів — усе це викликає дорога серцю, ні з чим не зрівнянна природа рідного краю.

Природа і Вітчизна — невід’ємні. У кожного з нас залишається в серці до­рогий куточок, де минуло дитинство: зелена левада, луки з пахучою скошеною травою, сонячний сосновий бір або тінявий гай із суничними галявинами.

Здавна люди вірили в богів — покровителів усього живого на Землі. Такою покровителькою рослин була богиня Флора. Покровителькою тварин — боги­ня Фауна. Живуть в легендах і понині «живого світу дві богині».

Заглянь у природу. Ще раз вдихни на повні груди повітря і замислись над своїми вчинками іцодо «дому твого» — природи, іцоб не перейти тієї грані, за якою здатен зупинитися час і зникнути простір. Ядерний апокаліпсис і екологічна криза — дві загрози, іцо нависли над сучасним світом. І тільки свідомі й рішучі дії Ьото 8аріен8 можуть перешкодити бідам стати жорсто­кою реальністю.

Сьогодні людство, як ніколи раніше, осягає свою малість і неповторність у нескінченності Всесвіту. Радість від доторкання сніжинки, здатність до такого почуття є цінністю духовною, необхідною людству для самозбереження. Особ­ливо тепер, коли можемо з фізичною достеменністю порівнювати живу сніжин­ку із некосмічного походження пилом Чорнобиля.

Що ж — тікати в природу? Намагатися відновити все первісне, недоторка­не? Для сучасного людства такого шляху вже немає.

Блудні сини технічної ери і технократичної моралі, на жаль, не здатні вже повернутися до першооснов людського життя, до землі, до природи. Але саме сьогодні, і не пізніше, у свідомості людей повинна відбутися революція, яка подарує Землі розумного друга — людину екологічної епохи. її місія на плане­ті — зупинити варварство, технократичну сваволю, знуїцання з природи, на­шої одвічної матері й заступниці.

Уроком нашої безвідповідальності й моральної трагедії стане для наш;адків Чорнобиль. З’явившись під знаком біблійної «зірки Полин», він стане пересто­рогою для майбутніх — думати над ходом цивілізації, втручатися в природу вдумливо, не призводити її до непоправних втрат.

Сонце в небі, пісня жайворонка, поле золотого колосся з волошками й ма­ками — незрівнянна краса.

Зупинись, людино! Не роби боляче ні тварині, ні стеблині. Ти ж володар їх, а вони такі безпомічні. І хіба тільки володар? Будь господарем! Не губи краси. Помічай її, бо краса — така сила, без якої не може бути справжнього життя.

Природа творила людину мільйони років. Давайте поважати цю роботу. Проживемо життя гідно, підтримуючи все створене і протистоячи всьому руй­нівному в житті.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 915 | Теги: тему, Рильський, екологічну, Твір, люби, природу, себе | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz