ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Людина - головний нерв творчої радості й печалі Івана Драча

Тематика творчості Івана Драча, видатного поета сучасності, відомого дер­жавного і політичного діяча, різноманітна. Та про ш;о б він не писав, у центрі його поетичної уваги завжди стоїть людина, її буття. Творче кредо поета — передусім бачити людину, адже творчість — це «спрага людяності. Мене пече щоднини спрага щастя для людини».

Ще в ранній «Баладі про соняншик» поет, піднесено-романтично описуючи відкриття хлопчиком всемогутності сонця, разом з тим розкриває сприйняття людиною краси світу, радість розуміння єдності людини й природи у тому чарів­ному світі, де сонце, «красиве засмагле сонце, в золотих переливах кучерів, у червоній сорочці навипуск», може їхати на велосипеді, «обминаючи хмари в небі».

Своє завдання поет Іван Драч розуміє у тому, щоб бачити, шанувати, люби­ти людину, доходити до глибини її сутності. Він звертається до досвіду вели­ких попередників: Г. Сковороди, Т. Шевченка, Лесі Українки, досліджує, як і вони, світ сучасників, хоче пізнати природу добра і зла, щастя і правди. Для цього він знову і знову вслухається в душі людей, у їхнє дитинство і зрілість, аби зрозуміти, що керує їхніми вчинками.

У «Думі про вчителя», яка присвячена видатному педагогу В. О. Сухомлин- ському. Вчителя запитують, де він навчився такої глибинної любові до людей, на що той відповідає:

«Навчитись можна всьому: Твердості, терпінню, мужності, Любові не на­вчишся, друже, Любов повинен дати хтось — Мати, батько, вчитель».

Вражають простотою, ясністю і водночас глибиною роздуми Вчителя про те, що найважливіший стимул навчання — це почуття власної гідності, ба­жання бути кращим, що справжнє виховання починається там, де вчитель ставиться до учня як людина до людини, коли «Людина з рук твоїх. Людино, іде у світ, — на краплю світ людніє».

Усі ми — «родом із дитинства». Дитинство, рідні Теліжинці, близькі люди — це вони запліднили майбутню поезію Драча. Героїня «Балади про вузлики» — темна, неграмотна баба Корупчиха, але її руки будуть завжди світити тим, хто її знав. Пекла вона пироги з калиною і кожного, хто приходив до неї голодний, наділяла вузликом з пирогами. Вона й у могилі журиться, що руки їй склали і не може вона зв’язати вузлика. «А сховали її в позиченій хустці, бо свої вона у вузлики пов’язала». Поет із повагою розповідає про непоказну велич простих лю­дей, заглиблюється у їхні проблеми, переймається їхніми болями й страждання­ми, переживає і смуток та негаразди трударської долі, за розлад не тільки в мате­ріальному, а й у свідомості і душах людських. А «Балада про крила» — то вже вершина кричущого болю за людину, яку життя навчило боятися навіть «крил» — високих поривань, ідеалів, принципів, віри як в оточення, так і в самого себе.

Іван Драч обдарований зором, що здатний бачити крізь товнщну нашої пла­нети. Як і його герой із поезії «Блудний син», який, упавши долілиць на газоні в Лос-Анджелесі, бачить крізь усю Землю «споришеву стежечку свою», річку свого дитинства. Він плаче, уткнувшись обличчям у мураву, шепочучи матері, яку він бачить через планету, — «прости». І здається, немає в сучасній поезії трагічнішого образу, ніж той американський українець, блудний син нашого народу.

Одна з останніх поезій Івана Драча — «Поховайте мене в Теліжинцях». Вона є свідченням нерозривного зв’язку поета зі своїми коренями, рідним наро­дом, простими людьми, які навчили його любові і вдячності за добро:

Поховайте мене в Теліжинцях,

Де так пахне безсмертям трава... У Теліжинцях світ мені тулиться, Там ніколи я не помру...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 785 | Теги: Нерв, Людина, творчої, радості, печалі, Драча, Головний, Івана | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz