ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Людська комедія» Оноре де Бальзака - грандіозна енциклопедія життя Франції першої половини ХіХ ст.

Літературна спадщина Бальзака неосяжна.

Реалістичні повісті «Ґобсек», «Шагренева нпсіра», «Ежені Гранде», які вклю­чено до збірки «Етюди приватного життя», що вийшла 1830 року, поклали початок одному великому творові. 1834 року Бальзак дійшов думки, щоб об’єд­нати всі написані ним твори, а назву циклу — «Людська комедія» — було знайдено пізніше — під впливом бесіди з приятелем про «Божественну коме­дію» Дайте. Але у слово «комедія» Бальзак вкладає не такий зміст, як Дайте. Вже в самій назві письменник підкреслює іронічне ставлення до суспільства, яке він змалював у своїх творах.

Задум Бальзака був грандіозним. Він хотів написати «історію звичаїв» сучасної йому Франції. «Людська комедія», — писав Бальзак, — повинна дати всю соціальну дійсність, не обійти жодного положення людського життя, жодного чоловічого чи жіночого характеру, жодної професії, жодної соціаль­ної групи, жодного французького краю, ні дитинства, ні старості, ні зрілого віку, ні політики, ні права, ні воєнного життя. Головне — історія людського життя, історія соціальних відносин, — не вигадані факти, а те, що скрізь відбувається».

У «Передмові» до «Людської комедії» автор пише: «Ідея цього твору народи­лася внаслідок порівняння людства із тваринним світом» — все живе за єди­ним законом: «кожний для себе».

Історичні межі творчості Оноре де Бальзака — це кінець Реставрації та, головним чином, період липневої монархії (1830—1848). Монархія Луї Орлеанського — це час панування буржуазії, фінансової аристократії в усіх сферах життя.

У «Людській комедії» Бальзак показав, як буржуазні відносини проника­ють скрізь, як об’єктом купівлі-продажу стають совість, людська гідність. Це історія соціальних характерів буржуазного суспільства, серед яких на перше місце поставлено нових «героїв» — банкіра, що знайшов художнє втілення в образі барона Нусінгена, героя цілої низки романів, та накопичувана — люди­ни, що володіє величезними запасами золота.

«Етюди та звичаї приватного (провінційного, паризького, політичного, во­єнного, сільського) життя», «Філософські епізоди», «Аналітичні етюди» — на такі три групи поділяється «Людська комедія». Для всіх дійових осіб цього твору спільним є жага до збагачення. Проблеми героїв — це фінансові афери, спекуляція, банкрутство, боротьба між нащадками за спадщину...

Гроші розпоряджаються долями людей (а дійових осіб у творі понад дві тисячі), їхнім життям, стають свідками їх ганьби.

Твір Бальзака є унікальним явищем в літературі, бо й до цього часу літера­турознавці ще не визначили остаточно, до якого жанру належить «Людська комедія» — чи то епопея, чи то цикл романів.

Ідея Бальзака має своїх послідовників. Це й Е. Золя з «Ругон-Маккара- ми», і Д. Голсуорсі з «Сагою про Форсайтів», і сучасні вітчизняні та зарубіж­ні автори.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 703 | Теги: Грандіозна, комедія, Бальзака, енциклопедія, половини, Франції, Оноре, першої, Людська, життя | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz