ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Міфотворчість як стильова основа новели Ф. Кафки ссПеревтілення»

І. Реальність і фантастика в старовинних міфах (неможливість пояснення багатьох природних явиш; і людської долі створювала міфи про богів, про надприродних істот, про перевтілення людини у квітку, дерево, тварину; перевтілення було карою за вади характеру, погані вчинки, тому воно сприй­малося як попередження, пересторога людям).

П. Міфічність дійсності в новелі Кафки «Перевтілення».

1.     Перевтілення Грегора Замзи в комаху (вранці людина прокидається із звичайними думками про роботу, про рідних, але помічає, що перетвори­лася зовнішньо на огидну комаху; з цієї миті стосунки між Грегором і людьми змінюються, хоча в душі він залишається люблячим сином і братом; жах від розуміння нового стану).

2.     Відповідальність Грегора за долю родини (до перевтілення і навіть після нього він дбає про батька-банкрута, хвору матір, сестру Грету, яка мріє навчатися в консерваторії; він дисциплінований, старанний, працездат­ний робітник, ніколи нікому не скаржився, бо розумів, що добробут родини лежить на його плечах; у новому становищі він пристосовується до нового тіла, до нових умов життя таким чином, щоб якнайменше завдавати клопоту родині; протокольність опису подій).

3.     За що доля карає Грегора Замзу? (Грегор сприймає своє перевтілення без боротьби, не шукаючи допомоги ні в кого з близьких; він підкорюється обставинам, пристосовується до них; можливо, він і в образі людини був теж самотній у родині і серед людей, але не замислювався над цим або почував себе нікчемою, яка нічого не може змінити в житті, а ось її можна розчавити; він жив, не аналізуючи життєвих обставин, а зараз має змогу думати).

4.     «Протокольний стиль» Кафки (новела насичена побутовими дрібниця­ми, описом подій; міфічна реальність новели нібито не залежить від позиції автора; кожен читач може тлумачити її відповідно до своїх жит­тєвих цінностей).

Ш. «Міф Кафки» (реальність і фантастика поєднуються; створена у новелі дій­сність — безжалісний і абсурдний світ, де нічого не піддається логічному

тлумаченню, де людина, що прагне відчувати свою значунцсть, приречена

на самотність).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 809 | Теги: новели, Кафки, основа, ссПеревтілення, стильова, Міфотворчість | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz