ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Мої роздуми над твором Л. Костенко «Маруся Чурай»

Вперше я познайомився з творчістю Ліни Костенко в одинадцятому класі. Прочитав її вірші: «Моя любове! Я перед тобою», «Пастораль XX сторіччя», «Життя іде і все без коректур» та інші. Ця поезія залишила помітний слід у моїй душі. Мене захопила не тільки її творчість, а й вона сама як особистість, бо прийшла вона в цей світ і живе в ньому, щоб творити добро, щоб нести любов, щоб залишити нам у спадок багатющий скарб — поезію.

Та найбільшим скарбом у її творчій спадш;ині є історичний роман у віршах «Маруся Чурай». Скільки про цю героїню написано легенд, п’єс, поем, але най- краш;е її образ постав саме із цього роману. Мені здається, ш;о цей твір — най­ліпший із доробку Ліни Костенко.

Твір захоплює з перших рядків, і ти стаєш співучасником подій, описаних у романі. Ти думками переносишся в Полтаву, де відбувається суд над таланови­тою дівчиною. І одразу ж замислюєшся, а чи може скоїти Маруся Чураївна такий злочин, як отруїти Гриця?

Ця дівчина... Обличчя, як з ікон.

І ви її збираєтесь карати?!

І десь внутрішній голос мені відповідає: «Ні!»

Це дівчина не просто так, Маруся,

Це — голос наш. Це — пісня. Це — душа.

І я не помиляюсь, бо з розділу «Сповідь» я дізнався про історію кохання і зради. Виходить, ш;о людина, яка зрадить чи то кохану, чи то батьківнщну, не може спокійно жити. її чекають муки або смерть. Гриць гине трагічно, Марусю було врятовано від страти, бо вона не винна!

А ш;о, як інший вибрати закон —

не з боку вбивства, а із боку зради?

Зрадити в житті державу — злочин,

а людину — можна?!

Для неї перестає існувати повноцінне життя, але вона його прожила недаремно.

Виходить полк. Іван під корогвами.

І я край шляху осторонь стою.

Моя душа здригнулася словами.

Співають пісню. Боже мій, мою!

У цю мить дівчина розуміє, ш;о здійснилось її прагнення прислужитися рід­ному краєві і своєму народові. Отже, людина, яка творила добро, віддано слу­жила своїй Вітчизні, не може бути забутою. її пам’ятають, вона вічна. її пісні служать людям.

На мою думку, роман Ліни Костенко «Маруся Чурай» не може не подобатися, адже він вводить нас у духовний світ наших предків, розкриває забуті сторінки історії, пробуджує почуття власної гід ності, причетності до великої історії великого народу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 624 | Теги: Маруся, Чурай, Роздуми, костенко, твором | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz