ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Мої роздуми про милосердя (твір-роздум)

Пригадується одне з оповідань А. П. Чехова про лікарів. Це оповідання «Випадок із практики». Дочка власниці фабрики хворіла. Викликали лікаря. Він оглянув її і сказав, ш;о все гаразд, просто треба відпочити. А поруч стояла мати. Стояла нерухомо і дивилася на лікаря заплаканими очима. Потім попро­сила, ш;об лікар не від’їжджав, бо минулої ночі дочка налякала її своїм ста­ном, а вона в неї одна-єдина дитина. Лікар хотів сказати, ш;о в Москві у нього багато роботи, ш;о вдома чекає сім’я. Але глянув на обличчя жінки — і зали­
шився. Що примусило лікаря залишитись? Обов’язок? Ні! Милосердя, бо ми­лосердя — це готовність допомагати іншому. У цьому випадку я бачу два аспек­ти милосердя: переживання, відчуття чужого болю як свого і порив до реальної допомоги. Без переживання милосердя вироджується в холодну благодійність, а без реальної допомоги переходить у пусту сентиментальність.

Колись у нашій країні мріяли про те, ш;о не буде майнової нерівності, всі будуть жити заможно. І тоді милосердя нікому не буде потрібне. Але це не так. Залишаться старість, самітність, хвороби, стихійні лиха. Саме вони будуть потребувати суспіль­ного і індивідуального милосердя, тобто людинолюбства і допомоги.

Де ж витоки милосердя?

Вони лежать у стародавній, родовій солідарності, ш;о суворо зобов’язувала будь-якою ціною визволити, захистити «свого», виключаючи «чужого». Але все йде вперед, не стояло на місці і розуміння милосердя.

Семирічний хлопчина серед чужих — у притулку. Він пише листа дядькові, ш;о сидить у тюрмі. Розповідає про батька, ш;о помер, про матір, яка покинула його. А далі запитує, коли у дядька день народження, бо він йому хоче приго­тувати подарунок: «Я Вам хочу написати вірш». Пише хлопчина не рідному дядькові — чужому. Свята дитина! Що ж може бути найблагородніше за цей порив дитячого серця, дитячого милосердя.

Чи вчать милосердя?

Милосердя — це любов до всього живого. Мені запам’ятався лист В. Стуса до сина: «Бач, сину, я дуже хочу, аби ти виріс чесним, мудрим чоловіком... Пригадую одного старого дідуся. Сам голодний, він, піймавши хворе голуб’ят­ко, годував його зі своїх уст хлібом, напував водою. Те голуб’я стрибало за ним, як за батьком. І ш;о? Видужало голуб’я, підросло, набралося сили». І далі він говорить про те, ш;о в його пам’яті залишилось те голуб’ятко і той дідусь нужденними. Чи вчив батько сина милосердя? Так. Дідусеве милосердя ляже в серце сина Стуса крихітним зернятком і обов’язково проросте, зійде.

Милосердя — любов до всього живого, допомога всьому живому. Природа теж жива. Будьмо милосердні до неї^ допоможемо їй. Свій гнів Іван Ізотович (О. Гончар «Собор») спрямував проти сина і таких, як він, губителів Дніпра, Скарбного... Це вони «пів-України пустили на дно, думали, море збудують, а збудували болото! Гнилом цвіте, на всю Україну смердить!...» Згубили. Де ж милосердя до Природи? А вона сьогодні плаче гіркими слізьми, просить допомоги. Просять допомоги за­бруднені промисловими відходами ріки, озера, моря. Гине фауна і флора життє­дайних океанів, забруднених розливами нафти. Вони благають державного мило­сердя. Екологи, «лікарі природи», мають врятувати їм життя. А ми, люди, мусимо рятувати природу і один одного своїм діяльним співчуттям у нинішні складні часи економічної, екологічної і психологічної скрути, бути сестрами милосердя.

Моя мрія — стати лікарем, допомагати «ближньому своєму». Ця мрія навіяна мені долею лікаря, педагога, гуманіста Януша Корчака, його висо­кою акцією духовного милосердя: він не зрадив лікарського ідеалу служіння ближньому і загинув разом з дітьми з єврейського гетто в газовій камері німецького табору, хоч мав можливість залишити своїх вихованців, а самому вижити. Його жертовний подвиг вразив мене і заполонив моє серце. Дійсно, хто ж як не лікар завжди першим прийде на допомогу людині?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 755 | Теги: Роздуми, Милосердя | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz