ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Мої враження від статті У. Самчука «Народ чи чернь?»

Хто ми є? Народ чи чернь? Нація чи маса? Перед нами постають ці емоцій- но-схвильовані питання, в яких відчувається пристрасть письменника-патріота, непідробна ш;ирість і схвильованість.

у статті «Народ чи чернь?» Улас Самчук розкриває проблеми морального обов’яз­ку, духовності, змальовує контрасти в людських душах і вчинках. Він, переду­сім, прагне пробудити волелюбний дух рідного народу. Прагне осмислити і донес­ти до читачів суть таких понять, як національна свідомість і людська гідність.

Гідність — це мудрість тримати себе в руках. Благородство твоєї людської особистості виявляється у тому, наскільки мудро і тонко ти зумів визначити, ш;о гідне і ш;о не гідне. Адже гідне повинно стати суттю твоєї духовної культури. Треба з гідністю жити, працювати, користуватися матеріальними і духовними благами, з гідністю переживати радість і горе, з гідністю зустрічати свою останню годину.

Людина смертна, але безсмертний народ. Його безсмертя — в наступності поколінь. Якш;о взагалі цей народ є.

А чи є в нас народ?

«Хто ми?» — лунає в сучасності вічне питання Уласа Самчука.

Соромно, але і на початку XXI століття ми говоримо про те, чи існує наша нація, наш народ, культура українського народу, у якого за плечима тисячолітня історія.

Звісно, є в нас народ, чудовий народ, чудова нація, найкрашд Батьківпщна! Бо хто, крім згуртованого народу, міг подолати стільки труднопцв на своєму шляху?

У пам’яті людській не згаснуть традиції, звичаї, які дарували людям віру в добро, мрію, ш;асливе життя, які сприяли вихованню національної гідності і свідомості. Національне виховання — це ставлення людини до себе, до свого майбуття, до майбуття нації через пам’ять про минуле.

Від кожного з нас залежить майбутнє України. Ми, як і наші далекі пред­ки, повинні турбуватися, дбати про свою націю. Не бути «пустою» молоддю, а створювати умови для розвитку особистості, нашого народу, нашої нації, на­шої країни. І допоможе нам мудрість багатьох поколінь, досвід багатьох філо­софів. Адже перо митця має цілюш;у властивість вирівнювати, підносити, про­буджувати, зміцнювати в людині Людину, її духовні і моральні витоки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 678 | Теги: Народ, Чернь, Самчука, статті, Враження | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz