ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Найдорожча в світі людина

Найдорожча в світі людина — це мама. Вона завжди поруч своєї дитини. Хто знає, скільки болю і любові може умістити в себе материнське серце! Адже коли дитина захворіє, мама завжди співчуває і лікує, і навіть хворіє разом з нею. А коли діти виростають, то усі їхні болі дорослого життя мати ділить з ними. Матері супроводжують нас усе своє життя. Сила материнської любові перемагає будь-яку відстань. І де б ми не були, їхня турбота, їхні молитви зберігають нас від життєвих турбот.

Скільки пісень, віршів, творів присвячено матері. Це і «Пісня про рушник» Андрія Малишка, і «Два кольори» Дмитра Павличка, і «Лебеді материнства» Василя Симоненка, і оповідання «Мати» Олександра Довженка та багато ін­ших.

У вірші «Сива ластівка» Борис Олійник задушевно звертається до матері:

Там, де ти колись ішла.

Тихо стежка зацвіла Вечоровою матіолою,

Дивом-казкою світанковою...

Так, мати в найвиш;ому розумінні — це наша Україна, це Мати-природа, яка створила життя на Землі.

А Микола Сингаївський у своїй поезії «Мати» наголошує:

Від матері — слово, і пісня, і хліб.

Перша ластівка в небі, веснянка в гаях.

Все від матері — мужність і перший політ, і як мати для всіх — Батьківш;ина моя.

Моя мама — ніжна і добра, лагідна і красива жінка.

Скільки себе пам’ятаю, вона завжди поруч мене. І це настільки звично, ш;о здається іншого не може й бути. Її турботи сприймаються, як ш;ось звичне, буденне. Але ми розуміємо, ш;о за цим криється велика материнська любов. Адже для матері її дитина — найкраш;а в світі. Так каже народна мудрість. І це справедливо, бо тільки мати може побачити свою дитину такою, якою вона повинна і могла бути.

Мамин власний приклад багато значить для дитини. Моя мама ш;е з дитин­ства навчила мене поважати і любити людей, бути чесним і добрим, нщрим і чуйним. І я намагаюсь бути де в чому схожим на свою матір, а також роблю все для того, ш;об менш її ображати. Коли вона усміхнена, весела, то мені радість.

Скільки разів подумки я звертався до неї, молив про допомогу в скрутний час. І вона завжди мені допомагала своєю вірною, незрадливою любов’ю, свої­ми порадами.

Відомий поет писав:

Рідна мати моя, ти ночей недоспала І водила мене у поля край села,

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,

І рушник вишиваний на ш;астя, на долю дала.

Не тільки Малишкова мати «недоспала ночей», не тільки вона давала сино­ві «рушник вишиваний на ш;астя, на долю». Скільки матерів проводжали сина або доньку в дорогу, без надії побачити коли-небудь, але завжди чекаючи на порозі! Материна оселя — дім, де завжди ми бажані гості. Так спасибі тобі, рідна, за все! Земний тобі уклін.

Прийми синівську любов.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 707 | Теги: світі, Найдорожча, Людина | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz