ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Народна основа «Книги про бійця» 0. Твардовського «Василій Тьоркін»

И читатель вероятньїй Скажет с книгою в руке — Вот стики, а все понятно:

Все на русском язьше.

О. Твардовський

Чи може бути незрозумілою ця «Книга про бійця», якщо вона пов’язана з народним життям так, що інколи здається, ніби немає ніякої можливості відо­кремити її від народної творчості? А народ завжди говорить правду про своє життя, якою б гіркою вона не була. Тобто я хочу сказати, що «Василій Тьор­кін» — це богатирський епос про Велику Вітчизняну війну, що складається із окремих бувальщин.

У поемі автор показав війну такою, як вона є — від атаки до привалу чи бані. Ми бачимо не стільки авторську, скільки загальнонародну точку зору на все, що відбувається. Поема написана мовою досить звичною і зрозумілою будь- якій російській людині, чим би вона не займалася і яку б освіту не мала.

Так, у четвертій бувальнщні — «Про війну» — Твардовський використовує народну приказку

Тут не скажешь, я — не я,

Ничего не знаю.

Не докажешь, что твоя Пьінче хата с краю.

У п’ятому розділі — бувальнщна «Тьоркіна поранено» — зустрічається ка­ламбурний приспів «Тула, Тула, Тула я — Тула родина моя».

Є у поемі звичайні казкові висловлювання, наприклад у першому розділі «На привалі»:

Как ни трудно, как ни худо, —

Не сдавай, вперед гляди,

Зто присказка покуда,

Сказка будет впереди».

У восьмому розділі «Два солдати» ми чуємо відгомони народної казки про розумного і майстерного солдата і жадібну стару.

Інколи у поемі відчуваються пісенні інтонації народних або тодішніх по­пулярних пісень. У розділі «Гармонь», наприклад, чутно підтекстом пісню

Б. Ласкіна «Три танкісти». І весь цей розділ пройнятий духом народності: від мови самого автора-оповідача до діалогів бійців.

Я не можу навести відтіля цитату, тому що треба було б цитувати все. Недаремно майже відразу цей розділ прийшов на естраду разом із баяном, щоб уже ніколи не розлучатися із народними наспівами, із піснею, частів­кою, приспівами у танці.

Серед розділів «Тьоркіна» є трагічний розділ, який, за словами самого авто­ра, писався під впливом старовинної пісні про солдата «Тьі не вейся, черньїй ворон, над моєю головой», відомої ще з російсько-турецької війни кінця XIX століття. Розділ «Смерть і воїн» весь побудований на фольклорному мате­ріалі, на казковому мотиві боротьби зі смертю.

За далекие пригорки Уходил сраженья жар.

На снегу Василий Теркин Неподобранньїй лежал.

Снег йод ним, набрякший кровью,

Взялся грудой ледяной.

Смерть склонилась к изголовью:

— Ну, солдат, пойдем со мной.

Тяжкою була ця боротьба, і не раз слабнула людина і готова була скорити­ся. Тільки годину відпустки в День Перемоги просив він у смерті, затремтівши «на ліжку сніговому». Смерть не відпускала, і тоді солдат прогнав її.

Так, герою поеми було не раз важко, тому що

Все обидві он изведал.

Он терял родимьій край.

Но одну политбеседу Повторял: «неуньївай...»

Народний гумор, що пронизує всю «Книгу про бійця», — це гумор особли­вий, який надає твору почуття перемоги. «Тьоркін зовсім не підрядився кепку­вати під час кожної зустрічі й незручної нагоди... Людина, яка сильніша за смуток, страх, розпач; людська свобода, торжество людини над тим тягарем, який вона піднімає, — такий сенс цього гумору» (В. Олександров).

Ось у цьому і є, на мою думку, головна правда про війну, яку міг розповісти

О.   Т. Твардовський своєму тямущому читачеві: вона не у великих задумах стра­тегів чи «окопній корості» (це слова О. Межирова), а в самовідчуттях народу, відтворених для нього, про нього і його мовою. Інше — дрібниці воєнного побу­ту: суп і каша, орден, переправи і привали, рани і контузії, нарешті, сам бій «не заради слави — заради життя на землі».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 872 | Теги: бійця, Василій, Твардовського, народна, Тьоркін, основа, книги | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz