ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Наташа Ростова - найчарівніший жіночий образ у романі Л. М. Толстого ссВійна і мир»

У романі Толстого «Війна і мир» зображено безліч людських доль, для кож­ної автор намагається знайти єдині критерії оцінки характеру. Головне для письменника — це ті моральні закони, за якими живе людина. В центрі опові­ді одна з головних героїнь — Наташа Ростова.

Зовнішній вигляд Наташі — відображення різноманітного світу її відчут­тів. Завжди в русі, змінлива, вона бурно відгукується на все, ш;о її оточує. Зовні зовсім не красуня, дівчина зачаровує своєю пщрістю та безпосередністю.

У п’ятнадцять років у ній було ш;е багато дитячого: зустрічаючи брата, Ната­ша «стрибає, як коза, на одній нозі». У вісімнадцять років вона вже наречена Волконського та кохана Анатолія Кураґіна, який відразу оцінив «позитивні якості її рук, рамен, волосся». В ніч побачення з помираючим князем Андрієм найвираз- ливішим у неї були сяючі прекрасні очі. В двадцять років це вже не дівчинка, а «дама в чорній сукні», яка зберегла «уважний ласкавий погляд». Востаннє ми зустрічаємо Наташу в двадцять два роки, коли вона вже стала матір’ю і «була ш;е більш привабливою, ніж раніше».

Наташа — це втілення народності, істинного патріотизму, чутливості і без­межної любові до людей. Це розкривається на сторінках, де описано Наташин завзятий танок у дяді, коли дівчина здивувала всіх своїм відчуттям народної простоти, вмінням, винахідливістю. Це сторінки, де Наташа активно допома­гає під час евакуації, перевезення поранених тош;о. Під впливом Наташі князь Андрій відкриває для себе можливість радіти життю, для нього воскресає мо­лодість, поезія, природа. Подібне відбувається з П’єром. Всі люблять Наташу за внутрішню красу, здатність відгукнутися на радість та біль інших людей.

Події Вітчизняної війни 1812 року стали випробуванням і для неї. Наташа віддає коней з возами для поранених, їде з тяжкопораненим князем Андрієм і доглядає його до самої смерті.

Не одразу виходить у Наташі жити так, як прагне її душа, ш;об приносити користь людям. Та врешті-решт вона знаходить своє місце в житті. Ставши дружиною П’єра та матір’ю, вона підтримує чоловіка в його суспільній діяль­ності, відчуває ш;астя від того, ш;о розуміє і розділяє його почуття, думки, бажання.

Такий бачив свій ідеал жінки Л. М. Толстой. В образі Наташі Ростової він втілив свою заповітну ідею «жити умом серця».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 446 | Теги: толстого, Образ, найчарівніший, романі, Жіночий, ростова, наташа, ссВійна | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz