ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Неоромантизм ранніх творів Максима Горького

Мечтать — зто не значит жить. Нужньї подвиги, подвиги!

Максим Горький

Неоромантизм ранньої творчості Максима Горького був зумовлений життям і творчими пошуками молодого письменника. У період наростання революцій­ного руху потрібно було сказати нове, героїчне слово, тому потрібний був но­вий герой у літературі. Герої революційно-романтичних творів Максима Горь-

кого — «Макар Чудра», «Стара Ізергіль», «Шсня про Сокола», «Шсня про Буре­вісника» — народжені його революційною мрією. Максим Горький вважав, що тепер недостатньо тільки критикувати існуючі порядки. Він, який чекав на­ближення світлого майбутнього, хоче підказати шляхи до нього. Ось чому в центрі творів цього періоду стоять горді, волелюбні герої: Данко, Сокіл, Буреві­сник — ті, хто готовий віддати себе в жертву заради того, щоб змінити життя на краще. Вони закликають активно втручатися в життя, здійснювати героїчні подвиги в ім’я найвищої цілі — свободи і щастя народу.

Романтичне оповідання «Стара Ізергіль» вмішує в собі дві легенди, що розпові­ла стара, — «Легенда про Ларру» і «Легенда про Данко». У легендах автором свідо­мо перебільшені величні і приземлені дупгі — «вогняного серця» справжнього ге­роя Данко і «кам’яного серця» жорстокого Ларри. Ларра вважає себе першим на землі і, окрім себе, не бачить нікого. «Усім навіть страшно стало, коли зрозуміли, на яку самотність він себе прирікає». Плем’я не визнало його і прирекло на вічну самотність. «Йому немає життя, і смерть не посміхастться йому». Ларра спробував зневажити священні закони людської любові. І, зазнавши краху, він перетворився на тінь, але страждаючи, все ще мандрує світом. Найбільше благо на землі — жити — стає неймовірною мукою, якщо людина відірвана від свого народу.

Інший романтичний герой оповідання Данко віддає свої сили жалюгідним, бо­язливим створінням, мріючи пробудити у їхніх душах світлі поривання. Одно­племенці Данко опинилися у безвихідному становищі: відрізаними від сонця, від­кинутими ворогами у болото. І тоді «страх народився серед них, скував їхні міцні руки», «і боязливі слова стало чутно в лісі, спочатку несміливі і тихі, а потім все голосніші і голосніші». Казковий пейзаж насичений алегоричними фарбами і сим­волами. Без устанку варіюються образи сірого сутінку, темряви, тіней, «усіх но­чей». Злі сили стримують просвітлення душ. Люди, позбавлені світла, лякаються труднопцв, страшного лісу, відчувають гнітючу невідомість майбутнього і у мсти­вій злобі кидаються на натхненника боротьби. І тоді, пристрастно люблячи свій народ, готовий заради нього померти, Данко «раптом розірвав руками собі груди і вирвав із них своє серце і високо підняв його над головою», щоб освітити шлях людям. Його смерть стала подвигом, а плем’я було визволено. Але люди жорстокі. Вони радіють тому, що небезпека минула, а труднопц позаду. І всі забули, кому зобов’язані спасінням. А той лежить нерухомий, і на його благородне серце насту­пає ногою якась-то «обережна» людина. Через таких «обережних» людей забува­ються великі люди і великі вчинки. І все-таки темрява подолана: «тут сяяло сон­це, зітхав степ, блищала трава у діамантах дощу і золотом виблискувала річка». Й іскри гордого серця Данко, що вогниками світилися в степу, нагадують людям про те, що «в житті завжди є місце для подвигів».

У «Шсні про Буревісника» чується оспівування бурі, що починається «У смі­ливому крику птиці» — «сила пгіву, полум’я пристрасті і впевненість у перемо­зі». Сама гроза подана як стихія, що змиває старе життя: «не приховають хмари сонце, — ні, не приховають!» Буревісник — «пророк перемоги», «над хмарами сміється, від радості ридає». Бурі здатні віддатися тільки справжні герої. Грізна стихія не сумісна із нікчемними, жалюгідними людьми. Не випадково «Пісня про Буревісника» сприймалася сучасниками Максима Горького як заклик до ре­волюції і тому розповсюджувалася як листівка.

Романтизм Максима Горького — активний, він, за словами автора, «прагне посилити у ньому бунт проти дійсності, проти будь-якого гніту в ній», у само­відданому подвигу знаходить щастя легендарний сміливець Данко! Рветься в небо, стікаючи кров’ю. Сокіл! Сповіщає революційну бурю гордий Буревісник!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 560 | Теги: Неоромантизм, горького, ранніх, Максима, Творів | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz