ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Новаторство драматургії Г. Ібсена (за драмою «Ляльковий дім»)

Генрік Ібсен — великий норвезький драматург, творець нової соціально-пси­хологічної драми. Перші його п’єси були написані в національно-романтично­му дусі. Головною темою була боротьба Норвегії за незалежність і уславлення її героїчного минулого. Та згодом Ібсен відходить від героїчних оповідей і звер­тається в більшості своїх п’єс до сучасності, її проблем, її характерів. Так з’явилася драма «Ляльковий дім» — один з найкранщх його творів, який ш;е не є реалістичним, він ніби завершує романтичний період творчості Ібсена і передує новому — реалістичному.

Своєрідність його новаторського методу не в захоплюючому сюжеті і не в ефектних сценах. Ібсен показує конфлікт творчої особистості з навколишнім світом. Головною проблемою його творів є зіткнення мрії та дійсності. «Нова драма» Ібсена — переворот у світовій драматургії. Незавершена кінцівка — го­ловний характерний структурний елемент творів Ібсена. Він залишає відкри­тим фінал і не ставить крапку, не робить висновки. У цьому суть драматургіч­ної майстерності Ібсена.

«Ляльковий дім» — одна з найпопулярніших п’єс, яка викликала гостру полеміку серед сучасників. Конфлікт п’єси здається прозорим: Нора рятує жит­тя коханого чоловіка, підробляючи вексель. Але цей благородний вчинок не знаходить підтримки в чоловіка, коли він дізнається про це. Насправді конф­лікт набагато глибший — це зображення двох протилежних світів, у яких панують різні моральні закони. Світ Нори — це відданість, самопожертва, любов. Світ її чоловіка — це байдужість, фальшивість, черствість. Дім справді виявився ляльковим. Не тільки тому, ш;о Нору чоловік сприймає як ляльку — покірну, гарненьку, — але й тому, ш;о самі стосунки між Хельмерами не витри­мали життєвих випробувань.

Ще одна важлива риса — наявність в ібсенівських п’єсах дискусійних супе­речок, ш;о мають ідейний, принциповий характер. Герої самі обговорюють і пояс­нюють усе, ш;о сталося. Так, Нора розбиває всі арґументи Хельмера, її чоловіка, на захист буржуазної сім’ї. Таке поєднання глибоко психологічної драми з її чітким емоційним поясненням робить п’єси Ібсена особливо переконливими.

Отже, у п’єсі «Ляльковий дім» норвезький драматург з проникливим психо­логізмом показує духовний бунт жінки, її протест проти брехливої моралі сус­пільства. Новаторство Ібсена полягало ще й у тому, що його твори будувалися на глибокому психологічному аналізі характерів. Тому його творчість мала величезний вплив на світову драматургію.

Драми Ібсена обійшли всі театри світу. Інтерес до духовного життя став законом передової драми кінця XIX — початку XX століття.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 713 | Теги: Новаторство, драмою, ібсена, драматургії, Ляльковий | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz