ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Новий ПОГЛЯД на ««маленьку людину» в оповіданнях А. П. Цехова

І.    Звернення до проблеми «маленької людини» російських письменників

0.      С. Пушкіна, М. В. Гоголя, Ф. М. Достоєвського, А. П. Чехова (заклик Гоголя полюбити, пожаліти «маленьку людину» такою, яка вона є; праг­нення Достоєвського побачити в ній особистість; пошук Чеховим винного не в суспільстві, а в самій людині).

П. Новий поворот старої теми.

1.      Висміювання «маленької людини» (обертання сміху на трагедію, коли Че­хов показує, що Черв’яков насолоджується приниженням; він умирає не від страху, а від того, що його позбавили насолоди принижування (генерал же йому пробачив); висновок Чехова: Черв’яков — це холопська натура).

2.     Перетворення героя оповідання «Людина в футлярі» Бєлікова на обме­женого міщанина (страх перед справжнім життям і прагнення Бєлікова сховатися від нього; відмова собі у всіх радощах;отруєння життя не тільки собі, а й оточуючим; небезпека Бєлікова для суспільства: він душить усе живе).

3.     Перетворення людини доктора Старцева на духовну потвору — Іонича (різноманітні інтереси, властиві інтеліґентній людині, на початку жит­тєвого шляху молодого доктора Старцева; поступове втрачання всього людського, духовний занепад, замкнення у своєму світі, у якому найва­жливіше — гроші, карти і сита вечеря; руйнування обивательским сере­довищем усього кращого, що є в людині, якщо в самій людині немає внутрішнього усвідомлення протесту).

4.      Відкриття Чеховим в своїх героях зла, яке породжує нове зло (холопи

народжують холопів);

5.      Краса гарної людини («Боже мій, як багато в Росії гарних людей!»: ге­рой оповідання «Стрибуха» доктор Димов, людина, яка живе для щастя

інших; вмирає, рятуючи чужу хвору дитину).

Ш. Людина не повинна бути «маленькою»!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 579 | Теги: оповіданнях, маленьку, Погляд, людину, новий, Цехова | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz