ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Новий тип драматичного конфлікту у п’єсі А. П. Чехова «Вишневий сад»

Говорячи про Чехова-драматурга, обов’язково кажуть про нього як творця нового театру, про його новаторство в створенні сюжету, зображенні персона­жів, про підтекст, роль авторських ремарок. Новаторство Чехова — в глибоко­му психологічному аналізі характерів.

Герої його просто живуть, розмовляють, вирішують буденні питання. Чехов писав: «Люди обідають, тільки обідають, а в цей час складається їхнє ш;астя та розбивається їхнє життя». Зовнішні ефекти не приваблюють Чехова. Такі епізо­ди він виносить поза сцену. Особливу роль у чеховських п’єсах відіграють паузи. Вони створюють певне емоцшне напруження. Протестуючи проти ходульних ге­роїв, літературщини, надуманих сюжетів, усталених театральних амплуа, Че- хов основним принципом своєї естетики робить принцип — як у житті. Він від­мовляється від прямолінійності характеристик: ангел чи негідник, тобто здебільшого у Чехова немає однозначності і визначеності. Насамперед він прагне дати уявлення про внутрішню складність людського характеру, можливість для нього і злетів, і падінь (Петя Трофимов, Лопахін).

Характерною особливістю чеховських п’єс також вважається наявність в них підтексту, або, як ще кажуть, «підводної течії». Підтекст надає мові багатства змісту, художньої переконливості, конкретності та емоційної насиченості. Це прийшло в мистецтво з життя. Адже ми навіть у звичайну, ділову мову вклада­ємо певний підтекст, у чеховському театрі підтекст стає основним прийомом, що свідомо використовується як один з найсильніших засобів зображення.

В останній п’єсі А. П. Чехова «Вишневий сад» на першому плані — проблема моральних втрат і надбань людини. Вишневий сад тут — не просто садиба з плодовими деревами, не якась матеріальна цінність, яку можна купити чи про­дати. Це цінність естетична й моральна. Протиприродно й антигуманно знищу­вати пам’ять про минуле, красу, ідеали, традиції. Ніякі гроші не зможуть ком­пенсувати моральні втрати. Продано не просто вишневий сад. Знищено все краще в житті Ранєвської і Гаєва. Ось чому вони плачуть, ось звідки відчуття життєвої катастрофи. І справа не лише в їхній непрактичності. Вони просто не можуть навіть подумати, припустити, що можна продати Дім, Сад, Батьківщину. Ро­зорення не уникнути — це об’єктивний хід історії. У цьому й трагізм ситуації.

Але проблему поставлено. Вишневий сад у п’єсі Чехова переростає в символ краси, чистоти, гармонії. Втрата його прирівнюється до втрати щастя. Цим п’єса і стає близькою кожній людині, викликає роздуми про рідний дім. Нова­торська драматургія Чехова здобула визнання. Сьогодні вона стала класичною драматургією.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 650 | Теги: Чехова, драматичного, Вишневий, новий, конфлікту, п’єсі | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz