ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Образ Григорія Многогрішного (за романом Івана Багряного ««Тигролови»)

Лиш той життя і волі гідний,

Хто віється день удень за них.

Ґете. «Фауст»

Образ Григорія Многогрішного із роману Івана Багряного «Тигролови» — один із найяскравіших образів у всій сучасній українській літературі.

На початку роману Григорій Многогрішний — один із тисяч в’язнів, пригноб­лених, безправних, приречених, яких мчав до Колими поїзд-дракон — ешелон смерті. Він — каторжанин, наш;адок першого каторжанина Сибіру, правнук геть­мана Дем’яна Многогрішного. Його мучили, а потім присудили до 25 років каторги. І все тільки за те, ш;о він любив свій неш;асливий край і свій народ.

Для тоталітарної системи Григорій Многогрішний був, мабуть, дуже небез­печним, бо наглядали за ним особливо пильно. Сам начальник етапу на кож­ній зупинці перевіряв його присутність у вагоні. Але на кінцевій зупинці ви­явилося, ш;о небезпечний арештант утік, на ходу стрибнув з поїзда, з надлюдським терпінням і надзвичайною волею приготувавшись до втечі.

«Стрибнув у саму смерть, але не здався. 99 шансів проти одного за те, ш;о від нього залишаться самі шматки, але стрибнув».

Своїм стрибком майже у смерть із черева скаженого дракона, цим відчайдуш­ним протестом він відживлює у в’язнів почуття людської гідності, надії і пере­конання — «ліпше вмирати біжучи, ніж жити гниючи». Став для них симво­лом «непокірної і гордої молодості», символом «волелюбної і сплюндрованої за те Вітчизни».

Тяжким і небезпечним був шлях Григорія після втечі з ешелону смерті. Довгим, сповненим смертельних небезпек було блукання тайгою. Неймовірним зусиллям волі він долає відчай, зневіру, смертельну втому. І знаходить у собі сили кинутися на допомогу людині, яка кликала на порятунок. Так Григорій познайомився з Наталкою та її родиною.

Потрапивши в Зелений Клин, Григорій відтанув душею, видужав фізично. Знайшов тут земляків, друзів, кохання. Міг би створити своє сімейне гніздечко і жити ш;асливо з дорогими і люблячими його людьми. Але не знаходить спокою, бо багато ш;о і тут, на Далекому Сході, нагадує йому про знедолену Україну, синів і дочок якої розкидали по світах прислужники тоталітарної системи. Особ­ливо сильно вразило його побачене і почуте в експресі «Владивосток—Москва». «Те, ш;о він почав був забувати, — ціла ота трагедія його народу, — навалилось на нього всім тягарем... Уся його Вітчизна ось так — на колесах... розчавлена, розшматована... в корості, в бруді... розпачі! Голодна!.. Безвихідна!..» І Григорій почуває нестримний потяг повернутися в Україну, ш;об продовжити боротьбу.

У тайзі Многогрішний зустрів свого колишнього мучителя — співробітника НКВС Медвина. Григорій убиває його — і це була справедлива помста. Григорій мстив не тільки за себе, за свою покалічену молодість, а й за скривджену Батьків- ш;ину.

Розуміючи, ш;о його будуть шукати, і не бажаючи накликати біду на родину Сірків, Григорій вирішує покинути країну. До нього приєднується Наталка. Щоб потім таки повернутися... В Україну. «А чи в героїчну битву і смерть за ту далеку, за ту незнану Україну».

Григорій Многогрішний перемагає. Не тільки тому, ш;о був фізично дужим, мужнім і наполегливим у досягненні мети, а й тому, ш;о зберіг у собі людя­ність, доброту, здатність співчувати і співпереживати. І вірити у неминучість перемоги добра і правди.

 Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 796 | Теги: Тигролови, Романом, Образ, Багряного, Григорія, Многогрішного, Івана | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz