ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Образ Мойсея в однойменній поемі І. Франка

Поема «Мойсей» — це найкращий твір І. Франка, вершина його творчості, заповіт українському народові.

Хто ж той Мойсей, до якого звернувся поет у своєму творі? Мойсей — це біблійний пророк, проте, створюючи цей образ, Франко переніс його на рідну українську землю. Використавши біблійний сюжет, письменник написав твір, який зображує історичну долю українського народу.

Мойсея ми бачимо «дідусем слабосилим», що «стоїть край могили». Його покинули фізичні сили, захиталась його колишня духовна стійкість, але «в очах його все щось горить, мов дві блискавки в хмарі». Мойсей — духовно великий, вольовий і мужній. Це самовідданий слуга народу, що прагне привести його до нового, щасливого життя. Пророк не може спокійно дивитися на духовний злам ізраїльтян, бо вони є часточкою його душі, його духом, силою. Адже Мойсей

Все, що мав у житті, він віддав Для одної ідеї,

І горів, і яснів, і страждав,

І трудився для неї.

Довгі роки важких пошуків звели нанівець вплив Мойсея на народ, а з ним і довіру до нього як проводиря. Проте він не опускає рук, не падає духом. Мой­сей виголошує промову, у якій прагне переконати народ, що зупинятися на пів- дорозі не можна. Пророк запевняє, що він виконує Божу волю — шукає їм кра­щого життя. Усупереч наклепам, зневазі, брехні своїх одноплеменців Мойсей говорить про свою любов до народу:

Ти мій рід, ти дитина моя.

Ти вся честь моя й слава,

В тобі дух мій, будуще моє,

І краса, і держава.

Мойсей картає дух рабської покори, лінощі, задоволення напівтваринним животінням і закликає народ до дії, до боротьби за досягнення кращого життя. Пророк виступає як людина, що бачить далі, розуміє більше, усвідомлює краще необхідність рухатися вперед. Прощаючись із своїми одноплемінниками, яким сорок років служив правдою і вірою, пророк переконаний, що ізраїльтяни зна­йдуть Ханаанську долину. Він вірить, що вони збудують там нову державу, що вони знайдуть у собі сили для боротьби за нове життя:

І я знаю, ви рушите всі.

Наче повінь весною.

Та у славнім поході своїм Не питайте за мною!

Мойсей любить свій народ таким, яким він є, з його добрими і поганими ри­сами. Ця любов жертовна і самозречена, адже у своєму житті він не має ні стад, ні слуг, ні інших земних благ. Йому не потрібно і похвали — знати б тільки, що народ врятований.

Мойсею притаманні такі риси характеру, як любов до народу, віра в Божу ідею, сила духу, безкорисливість, жертовність, милосердя, витримка, терпіння. Отже, він — гідний вождь свого народу. Порівняти образ Мойсея можна, на мою думку, із самим автором та з його титанічною працею, подвижницькою ді­яльністю, безмежною любов’ю до свого народу, вірою в його світле майбуття.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: Admin (15 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1773 | Теги: Франка, Мойсея, Образ | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz