ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Опале листя - користь чи шкода?

Осінь. Чудова пора, яку так люблять описувати поети. Пофарбовані у яскраві кольори дерева,  легкий вітерець, що гойдає гіллям, наче заколисуючи його. Але інколи вітер, ніби пустуючи, налітає на дерева, і зриває з них  листя, щедро встеляючи ним землю під ногами.  Жоден  художник у світі не може передати всю палітру кольорів, що є у цього килима. Жоден композитор не може передати неповторний шепіт листя під нашими ногами.  Але мимоволі задаєш собі запитання – чому опадає листя?  Що з ним стається узимку? Добре це для довкілля чи ні?
Давайте розглянемо це питання.  Дерево мусить скидати листя на зиму, бо інакше в люті морози  воно б просто загинуло. А що ж з листям стається надалі? Вкриваючи  землю, наче килим, воно захищає грунт від промерзання, також воно захищає від замерзання весняні трави, і вони поволі собі проростають під землею до весни.  А ще листя містить у собі багато мінералів, мікроелементів та інших поживних речовин, які так потрібні рослинам для нормального розвитку.  Але, як і кожна медаль, опале листя також має іншу сторону.  Будучи на деревах,  листя, мов губка, вбирає в себе всі шкідливі викиди, що є у повітрі. Особливо це стосується великих міст, де є величезна кількість заводів та машин.  А потім, перегниваючи, всі ці шкідливі речовини потрапляють у грунт, а звідти – у рослини і дерева, поволі отруюючи їх.  Саме тому у містах листя прибирають.  Але як його прибирають?  Інколи не зовсім добросовісні люди просто спалюють його, щоб полегшити собі роботу.  І тоді всі ці шкідливі речовини потрапляють у повітря, яке ми з вами вдихаємо. А науковцями вже давно  доведено, що дим спаленого листя містить канцерогенні речовини, які можуть призвести до онкозахворювань.
Саме тому й досі ніхто не зміг дати однозначної  відповіді – корисне чи шкідливе опале листя для довкілля.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (01 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 746 | Теги: Опале, Листя, користь, шкода | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz