ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Поезія А. Рембо (у пошуках гармонії зі світом)

Чому на світі так багато поетів? Хіба не все ще сказано? Можливо, й багато, тільки кожен поет додає до всесвітньої скарбниці поезії щось неповторне й не­вловиме. І ми відчуваємо: без цих слів не можна цілком розуміти світ. То що ж додав Артюр Рембо, який віддав поезії так мало часу?

Вірпіі Артюра Рембо — це сповідь людини, яка відчуває своє «я» контраст­ним до світу. Усе, що він робив, як мислив — це суцільний виклик писаним і неписаним законам суспільства. Поет шукав своє місце серед дерев, вулиць, лю­дей і звірів — те єдине місце, що належало б тільки йому, де б він відчув свою спорідненість зі світом. Тому він чутливо прислухався до світу, споглядаючи ві­чне диво життя:

В блакитні вечори стежками йтиму я;

Колотиме стерня, траву почну топтати;

Відчує свіжість піль тоді нога моя,

Я вітру голову дозволю овівати.

Природа надає душі поета набагато більше, ніж естетичне задоволення від прекрасних краєвидів. У мовчанні й шепоті листя, у хлюпотінні води й криєть­ся та гармонія, якої так прагне поетова душа. Не випадково ж він пише слово природа з великої літери. Вона несе «безмежної любові лиш припливи», і тому ліричний герой стверджує:

З Природою, немов із жінкою, щасливий...

Здається, лише тоді він забуває про світ, який контрастує з його внутрішнім життям. Зовнішній світ диктує свої цінності, але поезія надає мужності не дума­ти про земне, «бо з неба сяла Муза». Хіба можна перейматися дірками на ліктях і порожніми кишенями, коли є відчуття єдності із всесвітом, коли яскраво сяють зорі, у вірші «Голосівки» Рембо яскраво змальовує кожен звук, який прокладає шлях до розуміння світу:

О неземна Сурма, де скрито скрегіт гострий.

Мовчання Янголів, світів безмовний простір.

Омега, блиск його фіалкових Очей.

Отак, бунтуючи проти впорядкованості і розміреності, порушуючи усі пра­вила, Артюр Рембо знайшов свій ключ до пізнання світу. Він щедро й щиро ді­литься своїми відкриттями з читачем, аби ми лише схотіли побачити світ у ко­льорах, звуках, у всій його багатобарвності.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: Admin (01 Марта 2018) | Обновлено | Просмотров: 788 | Теги: Рембо, світом, пошуках, Поезія, гармонії | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz