ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Про лицарську любов і дівоче серце (тема кохання в романі І. Багряного «Тигролови»)

Дивовижна та складна доля в українського письменника Івана Багряного. Йому судилася жорстока боротьба з владою, щоб привернути увагу світової громадськості до справжнього становища людини в СРСР. Роман «Тигролови» став ще одним кроком Багряного на шляху до розкриття правди.

«Тигролови» — романтичний твір з елементами пригодницького жанру. Сю­жет дуже захоплюючий, тому постійно відчувається емоційне напруження. На тлі пригодницьких подій саме і розвивається палке кохання Григорія Много­грішного та Наталки Сірківни. Спочатку йому здавалось, що це кохання при­речене бути нерозділеним, та він помилився. Вони обидва любили, обидва по- своєму, за неписаними законами кохання, на яке здатне лише сміливе, хоробре серце. Саме таким воно було у Григорія та Наталки.

Мавка — так називає Григорій свою кохану, дику, неприступну, в якої «...тії руки, морозами попечені і порохом посмаглені, — такі жорстокі в бою і такі ніжні до нього...» За що ж саме любив її Григорій? Дитя нетрів, веселе та безтурботне дівчисько, яке повністю заволоділо його серцем, — такою вона була. Саме за це він її полюбив. А ще за вдачу, фарт, на який вона покладалася і завдяки якому сильно вірила у щастя.

Дивна ця дівчина. Вона немов знущалася з Григорієвих почуттів. Його на­міри були чисті щодо неї, але він боявся щось не те сказати їй чи зробити. Дивна і прекрасна, немов тая пантера чи тигр, вона була схожа на водоспад, який Григорій бачив на «широкому»: «грайливий і сердитий, буйний і лагід­ний, ніжний і звабливий у своїй дикій красі...», — це саме портрет Наталки- дикунки. Це ніби її віддзеркалення.

В обох закоханих вирує кров, потроху почуття набувають ясніших форм; Григорій покладає великі надії на те, що його переживання торкнуться, хоч трохи зачеплять незалежне, запальне серце цієї «дикунки». Так воно і вийш­ло. Так сталось, що Григорій сильніше переживає через цю любов. Наталка звикла стримувати свої почуття, вона їх боялася, бо не була впевнена в них. Лише наприкінці, коли він повернувся до хати попрощатися, Наталка зро­зуміла, що він ризикував через неї. Він не зміг так просто залишити її, не освідчившись. Це її доля, фарт. Не вагаючись, швидко зібралась, попросили обидва у батьків благословіння та помчалися швидко назустріч своїй долі, спільному щастю.

Разом доля пронесла їх крізь нетрі густі, крізь неміряні простори тайги, занесла аж на той бік Амуру, «високо в сопках Великого Хінгангу, по тім боці» кордону, туди, де їх ніхто не знайде, де живе їхнє світле та чисте кохання. За ними крок-у-крок йшла їхня смілива любов, бо «...сміливі завжди мають шдстя».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 755 | Теги: Любов, Кохання, Тигролови, дівоче, серце, Багряного, романі, тема, лицарську | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz