ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Романтичний світ раннього Блока - питання та відвовіді

I.      Початок творчості. (Серйозне заглиблення у літературну творчість припадає на період закінчення гімназії та вступу до університету 1898 року. На початку 1900-х років дві події вплинули на романтичний характер творчості — кохан­ня й одруження з Любов’ю Дмитрівною Менделєєвою та захоплення філосо­фією В. Соловйова. Тоді ж з’являється перша книга поезій Блока «Стики о Прекрасной Даме» (1904—1905 роки).)

II.     Ідеї В. Соловйова у ранній творчості О. Блока. (Найбільший вплив на Бло­ка справила соловйовська ідея Світової Душі, або Вічної Жіночності, яка у свою чергу була запозичена у німецьких романтиків Гете, Новаліса, Тіка та інших. Вони розглядали все земне через небесне, вічне. Блок сприйняв через Соловйова тезу про те, що в особистій любові проявляється любов світова, любов до світу пізнається через любов до жінки.

Відтак Кохання набирає характеру високого служіння, молитов до Володарки Всесвіту («Прозрачньїе, неведомьіе тени...», «Сумерки, сумерки вешние» та інші.)

III.     Народження символу. (Символ стає «законом іншого світу». Символізм на­магався дошукатися прихованого смислу. Світ — символ безкінечного. Вес­на, зоря, тумани, вітер, присмерк, тіні і сни стали наскрізними образами книги Блока. Переносний смисл робить їх символами, які й мають бути клю­чами до таємниць світу.)

IV.     Романтичне кохання як центр ранньої поезії О. Блока. (Вірші першого ци­клу поета — це своєрідний поетичний щоденник інтимних переживань. Іде­альний світ протиставлено подіям реальності, яку поет відтворює у гранично узагальнених символістських образах. У віршах урочисто-молитовна інтона­ція («Вхожу я в темньїе храмьі», «Мне снились весельїе думьі», «Рассвет» та ін.). Символічний образ Прекрасної Дами поєднується з традиційно релігій­ним — Богоматері, животворного начала.)

V.     Лірична героїня раннього циклу. (У ранніх романтичних віршах вирізняють­ся три плани ліричної героїні: у космічному плані — Душа Світу; у релігій­ному плані — Цариця Небесна, у плані повсякденному — кохана, у якій вба­чаються риси Л. Менделєєвої.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (26 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 641 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz