ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Що забезпечує душевну гармонію і щастя? (твір на морально-етичну тему)

Росте людина... Ґі життя розпочинається світанком душі — дитинством. Назавжди воно залишається у пам’яті як потаємне і світле.

Здавалося б, життя наскрізь прекрасне. З цим, мабуть, треба погодитись, тому ш;о справжнє ш;астя — це передусім уміння любити життя і людей, умін­ня віддавати свої сили, своє душевне тепло людям. Завжди потрібно творити добро, бути милосердним. І найголовніше, ш;о забезпечить тобі душевний спо­кій, — це безкорислива творча праця заради дружби, вірності.

Адже звідки ж тоді береться байдужість, грубість, скупість, зрадливість, підлість?

Негативні моральні якості народжуються там, де очі дитячі не спалахують радістю, коли бачать ластівку; тоді, коли юнак не відчуває краси квітів, а доросла людина не вміє цінувати дружбу, поважати старість.

Поступово серце вкривається цупкою кіркою, а потім стає твердим, наче камінь. І горе друга — уже не його горе, сльози матері — не його сльози.

Найстрашнішою є байдужість, бо від неї поширюється все інше. Байдужість починається з найменшого. Якш;о людина сьогодні не поступиться місцем хво­рому, старому, вагітній жінці у транспорті, завтра вона не допоможе в біді.

Мені здається, ш;о байдужий — це той же еґоїст. Він ніколи не братиме участі у злочині, бо його життя — вічне боягузтво. Але він ніколи не боротиметься зі злочинцями. Від таких людей даремно чекати великодушності, благородства.

Роздумуючи над негативними моральними якостями, доходиш висновку: як заважають вони жити, якої шкоди завдають. Я вважаю, ш;о наше життя завжди повинно бути боротьбою за високі ідеали, за утвердження в собі люди­ни. От тоді й відчуєш душевну гармонію і ш;астя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 782 | Теги: гармонію, Твір, тему, морально-етичну, Щастя, забезпечує, душевну | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz