ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Що згубив і що набув Ґобсек (за однойменною повістю 0. де Бальзака)

У невеликій новелі «ґобсек» (1830) Бальзак створює ґротескну потворну фі­гуру дійсного хазяїна життя, образ величезної узагальнюючої сили — лихвар, що робить гроші з грошей.

Молодим Ґобсек пережив багато знегод і смертельних небезпек. Об’їздивши майже весь світ, він переконався, що всюди панує зло та вади. Добре розуміючи свою перевагу в розумі та здібностях над більшістю тих злодюжок та шахраїв, з якими йому довелось зустрітись на своєму бурхливому життєвому шляху, ґобсек зачерствів душею, став переконаним скептиком, потроху дійшов циніч­ного висновку, що гроші — це все. Він став людиною, що перетворилась на «золотого ідола».

До часу дії повісті Ґобсек — мовчазний, зовсім непримітний старий, який насправді є одним із таємних володарів Парижа. Тепер у холодну кімнату Ґоб- сека стікається золото, приходять люди, яких жене відчай, і він розпоряджа­ється їх благополуччям, честю та навіть життям.

Бальзак підбиває підсумок завершенню еволюції свого героя як особистості: «Він зберігав свою життєву енергію, вгамовуючи в собі всі людські почуття». Почуття внутрішньої свободи Ґобсек досягнув. Це найцінніше в житті. Але якою ціною?

Проста швачка, донедавна сільська дівчина, Фанні Мальво вразила старого Ґобсека. Тільки на мить він зайшов до її помешкання, побачив нехитрий скарб дівчини, і атмосфера пщрості й душевної чистоти охопила Сухоглота. Можливо, вперше у своєму житті Ґобсек відчув бажання допомогти у чомусь дівчині, проте внутрішній голос зажерливого скнари відразу повстав проти цього бажання.

Допомога Дервілю? Так. Тільки теж за проценти, невеликі, але все ж таки не безкоштовно.

Ґобсек ненавидів спадкоємців, не виявив і крихти хвилювання, коли дізнався про трагічну смерть єдиної своєї родички, бо, за Ґобсеком, золото — це духовна суть усього теперішнього суспільства, а зі своїм надбанням він не хотів діли­тись ні з ким.

Дервіль промовляє про ґобсека: «У ньому живуть дві істоти: скнара та фі­лософ, істота підла та піднесена». Заради грошей він згубив людяність, повагу, згубив свою душу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 684 | Теги: повістю, однойменною, набув, згубив, Ґобсек, Бальзака | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz