ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 25
Гостей: 25
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Шлях П’Ера Безухова до щастя

Великий письменник Л. М. Толстой все життя присвятив пошукам істи­ни. Він повторював одну й ту ж саму молитву: «Господи! Навчи мене жити!» Питання про сенс життя стало головним у роботі над романом «Війна і мир». Основне завдання Толстого — розкрити внутрішній світ улюблених героїв, з яких найбільш співзвучним письменнику був П’єр Безухов. Дуже цікавий образ цієї людини, постійно у внутрішній боротьбі думок і почуттів, пошуках сенсу життя, мріях про діяльність на користь народу.

з одного боку, П’єр — прихильник Руссо, Монтеск’є, які привабили його ідеями загальної рівності і перевиховання людини. З другого, це багата, моло­да людина, яка поринула у розваги «золотої молоді»: бере участь у гульбі в компанії веселих, часом легковажних друзів, серед яких не останній красень — Анатоль Курагін.

Одна з найважливіших віх життя П’єра — шлюб з Елен, шлюб, можна сказати, випадковий, спланований спритним тестем. І П’єр відчуває, ш;о справж­ньої сім’ї у нього немає, розуміє, ш;о дружина його дуже далека від моралі. В ньому народжується, зростає незадоволення собою і — вибух — дуель з Доло- ховим, після якої П’єр вважає, ш;о життя втратило сенс. Проте він не припи­няє міркувати, мислити. Розлучився з дружиною, та душевного спокою не було. Якось, чекаючи на станції коней, замислившись, він запитує себе: «Що погано? Що добре? Що треба любити, ш;о ненавидіти? Для чого жити, і ш;о таке я? Що таке життя, ш;о смерть? Яка сила управляє всім?» П’єр прагне знайти відповіді на ці запитання.

Зустрівши під час свого душевного розладу масона Баздєєва, П’єр вирішив, ш;о це саме та людина, яка йому потрібна, яка пропонує шлях морального удосконалення. Ідеї «рівності, братерства, любові», ш;о проповідували масони, відповідали на той час душевному стану П’єра. Але, побачивши серед них свя­тотатство, лицемірство, кар’єризм, він розірвав з масонами.

Нового душевного піднесення зазнав П’єр у зв’язку з народним патріотич­ним поривом під час Вітчизняної війни 1812 року П’єр не був військовим, але брав участь у Бородинській битві, коли обставини змусили його опинитись на одному з небезпечних редутів.

Він здобуває симпатію солдатів, коли тягає янщки, допомагає пораненим. Але вигляд бойні наводить на нього жах. П’єр усім своїм єством, душевним розгубленням виражає антигуманну сутність війни. Під час пожежі в Москві він потрапляє в полон і намагається підняти дух полоненим. Докоріїїно зміню­ється ставлення П’єра до життя під час зустрічі із Платоном Каратаєвим, лю­диною мудрою і впевненою в собі. Не раз і в подальшому він подумки звертати­меться до Каратаєва, запитуючи: «А як би вчинив він?» Страждання полону дозволили П’єру по-новому подивитись на життя, оцінити його маленькі радо- ш;і та переконатись, ш;о «людина створена для ш;астя».

П’єр сприймає кохання Паташі як нагороду за всі злигодні та душевні муки. Він знаходить своє ш;астя в сімейному житті. Але його духовні пошуки на цьому не закінчуються. Шлях до правди дуже важкий, і нарешті він приводить П’єра Безухова до таємного політичного товариства, яке виступає проти само­державства та кріпацтва. За задумом Л. Толстого, П’єр повинен був стати по­руч з тими, хто вийшов на Сенатську плош;у у грудні 1825 року.

Духовна краса одного з головних героїв роману — П’єра Безухова — у не­впинних пошуках сенсу життя, в мріях про діяльність, корисну для всього народу. Справжній патріотизм, бажання зробити суспільство справедливішим і людянішим, правдивість і натуральність, прагнення до самоудосконалення роблять П’єра одним із кранщх представників свого часу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 526 | Теги: П’Ера, шлях, Щастя, Безухова | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz