ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 13
Гостей: 13
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Символічний зміст і головна ідея повісті Е. Хемінгуея «Старий і море»

І.    «Старий і море» — повість-притча (розкриває світоглядні позиції автора, дає авторську відповідь на питання про сенс життя; художній принцип творчості Хемінгуея — «принцип стратега», ш;о дозволяє читачеві відшука­ти у повісті ш;ось своє).

П. Повість «Старий і море» — розгорнута метафора.

1.     Зовнішній сюжет повісті (самотній рибалка Сантьяґо, учень і помічник хлопчик Маноліно; Сантьяґо іде в море, але величезна риба, яка спійма­лась на гачок і з якою дві доби боровся старий, стала здобиччю акул).

2.     Символіка художніх образів повісті (Старий — жива людина і символ системи моральних цінностей; Маноліно — надія на майбутнє; батьки хлопчика, туристи — відчуженість, роз’єднаність людей, відсутність вза­єморозуміння; риба — мета існування, якої треба досягти попри всі пе­решкоди, а тому перемога над рибою — досягнення цієї мети; море — безмежна вічність, непокірлива сила природи; невеликий човен Сантья­ґо у морі — самотність у просторі і часі).

3.     Сантьяґо — переможець чи переможений? (він втратив рибу, але здобув моральну перемогу, тому ш;о не відступив від своєї мети; не його прови­на, ш;о рибу з’їли акули; це було випробування самого себе; двобій з рибою — це боротьба з природою за існування у світі природи за закона­ми природи; за цими законами він переможець; за людськими уявлення­ми він зазнав поразки).

4.     Головна ідея: «Людина створена не для того, щоб зазнати поразки. Лю­дину можна знищити, але не можна перемогти».

Ш. Головне в людині — життєлюбність, віра в свої сили, прагнення до перемоги.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 818 | Теги: Хемінгуея, символічний, Зміст, ідея, море, повісті, Головна, Старий | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz