ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 15
Гостей: 15
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Символічність образу вишневого саду у п’єсі А. П. Чехова «Вишневий сад»

Свою останню п’єсу «Вишневий сад» Чехов написав 1904 року. Щось дуже надзвичайне має місце в самій назві твору — «Вишневий сад». Перші сторінки п’єси наповнені очікуванням. Чекають хазяйку дому Любов Андріївну Ранєв- ську, яка повертається з Парижа, тому що через відсутність коштів будинок продають. Саме тут вона виросла, тут «щастя прокидалося» з нею кожного ранку. Усі ці речі їй дуже любі, вона не може без сліз увійти до дитячої кімна­ти. Для неї цей дім, цей сад — її дорогоцінне, чисте минуле, їй здається, ніби по саду йде її померла мама... Прощавання нової, молодої, завтрашньої Росії з минулим, віджитим — в цьому і є зміст «Вишневого саду». Настільки визрів кінець старого життя, що воно вже здається нереальним. У цьому настрій п’є­си. Колишні хазяї саду, Ранєвська та Гаєв, бачать в ньому символ простої краси і символ старого, дорогого для них способу життя. Але своїм ставленням хазяї довели дім і сад до надзвичайно поганого стану. Цей дім на торгах купує друг родини, купець Лопахін. Коли сталося лихо, з’ясовується, що ніякої дра­ми для Ранєвської і Гаєва немає. Ранєвська повертається до Парижа, до свого старого «кохання», до якого вона і так повернулася б. Гаєв, незважаючи на попередні розмови, сприймає ці події як неминучість і нічого не робить, щоб зупинити їх. «Страшная драма» не є драмою, тому що ці люди не можуть пере­живати серйозні глибокі почуття.

Образ вишневого саду відіграє дуже велику роль. З одного боку, він символізує старе життя, минуле, яке втратило свій вплив, вмирає разом з прекрасним садом. Його вбивають нові капіталісти, які найбільше цінують прибутки, котрі може принести земля, зайнята садами. І ось з’являються орендатори, які приносять користь Лопа- хіну і знищують сад, який стільки років був символом краси та гармонії.

З другого боку, поетичний сад уособлює нерозривність часу, він усе пам’я­тає. Як казав Петя, «з кожної вишні в садку, з кожного листочка, з кожного стовбура... дивляться на нас людські істоти»...

Сад — символ не тільки історичної пам’яті, але й вічного оновлення жит­тя, а Аня, яка є спадкоємцем, дочка Ранєвської, весело сміється, дзвінко про­щається з усією цією старою, мертвою красою, що втратила зміст. їй допомагає в духовному розвитку, у формуванні ставлення до минулого і майбутнього країни студент Петя Трофимов. Читач очікує пояснення, але його немає. І тому він повинен сам домислити, що за цим мовчанням приховується. Чехов назвав свій твір комедією. Хоча насправді у п’єсі «Вишневий сад» зображується траге­дія суспільного життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 492 | Теги: саду, Чехова, вишневого, Символічність, Вишневий, п’єсі, образу | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz