ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Символіка образу собору в романі 0. Гончара

І. Висока оцінка роману О. Гончара «Собор» літературною критикою 80-х ро­ків XX ст. (домінує світло і чистота, висока мораль і духовність).

П. Символічність образу собору в романі.

1.     Особливість стилю Гончара в романі (за визначенням самого письменни­ка — «поетичний реалізм», коли «в землю — корінь, віти — в небеса»; звідси романтична манера письма, символічність багатьох образів).

2.     Собор в житті героїв роману — Миколи Баглая й Сльки (для Миколи собор — таємниця, яку не можна пізнати; для Сльки — блакитні плане­ти дитинства).

3.     Боротьба за собор (це боротьба за людські дупгі, вона вимагає від людей виявити свою сутність; байдужість до долі собору тих, хто перетворив його на склад, або мріє відкрити там кафе чи базар — це зубожіння душ людей; вони «не мають соборів в душі», висока моральність дій тих, хто здатен відстояти свою святиню, зокрема Миколи Баглая, образ якого наприкінці роману набуває біблійної масштабності).

4.     Символічний зміст образу собору (собор — витвір «козацького зодчест­ва», занедбаний у радянські часи; зараз він під наглядом реставраторів, його треба не тільки зберегти, але й відновити; чи вдасться це зробити? Собор символізує неперевершену красу національного мистецтва, силу гармонії і довершеність, в ньому — історична пам’ять народу; боротьба за його збереження — це боротьба за збереження чистоти людських душ).

Ш. «Бережіть собори своїх душ» (актуальність проблем, окреслених автором

роману, в наші дні; ці проблеми не вирішені ще й сьогодні).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 759 | Теги: романі, образу, символіка, собору, Гончара | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz