ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

ссМитець і в калюжах повинен бачити зорі...» (мої враження про творчість 0. Довженка)

Світова слава прийшла до О. Довженка одразу після появи його перших кінострічок. Започаткувавши новий напрям у кіномистецтві, він увів нові при­йоми вираження думки на екрані. О. Довженко справив великий вплив на роз­виток світового мистецтва кіно. Його шукання і відкриття діставали розвиток у різних напрямах кіномистецтва, лягали в теоретичне підґрунтя різних кіно- шкіл і кіноперіодів.

у новелістиці о. Довженко залишився вірним своїм ідейно-естетичним принци­пам: його оповіданням властива масштабність і широта узагальнень, глибока народ­ність героїв і мислення широкими ідейними категоріями. Це не побутово-розповідні описи, а такі, що ґрунтуються на реальних фактах роздуми автора про життя і смерть, смерть і безсмертя, про любов і ненависть, красу і потворність, про героїзм і відступ­ництво, про славу і безслав’я, про вчорашнє, сьогоднішнє і прийдешнє.

Герої О. Довженка — звичайні живі люди, які силою історичних обставин покликані вирішувати долю людства. Зображуючи їх у смертельному поєдинку з ворогом, на колючому дроті чи в бою на батареї, на поминках біля давніх могил предків і коло свіжих пагорбків над замученими фашистами рідними, сусідами.

знайомими, в хвилину жаги кохання і в протиборстві зі смертю, 0. Довженко поетизує їх людські діяння і робить глибокі філософські узагальнення, осмис­люючи конкретне в масштабах історичного і всенародного, а то й вселюдського. В індивідуальності кожного із своїх героїв О. Довженко висвітлює якісь окремі риси характеру чи особливості мислення, властиві народові.

... Поспішають дні за днями, місяці за місяцями. Минають літа. І все далі відходимо ми від того похмурого осіннього дня, який був останнім днем худож­ника на землі. Дедалі ближчим стає він нам, ближчим і зрозумілішим. Його мрії і передбачення набирають реальних обрисів. Його думки, висловлювання, хви­лювання його серця — одне слово, все те, ш;о ми називаємо Довженковою мудріс­тю, — стають близькі нам, близькі мірилу нашого життя, нашої моралі. Сьогод­ні, після його смерті, знову й знову оглядаючи весь його творчий шлях, прямий і чесний, ми по достоїнству оцінюємо мужність митця, мужність письменника, який став справжнім співцем доби, ш;о народила його, виплекала і дала в руки могутні засоби для виявлення свого обдарування, свого таланту, свого ґенію.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 673 | Теги: бачити, ссМитець, зорі, Довженка, Враження, творчість, калюжах, повинен | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz