ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Ствердження ідеї спорідненості життя й творчості у ліриці Б. Пастернака

Коли мені спадає на думку це дзвінке незвичайне ім’я — Пастернак, я чо­мусь відразу думаю навіть не про «Зимову ніч» — таємничу пісню-заклинання, не про переклади сонетів Шекспіра, взагалі не про окремі якісь вірші, а про цілу тему його поезії. Одного разу я навіть спіймала себе на тому, ш;о майже усі закладинки у моїй кишеньковій збірочці Пастернака про це саме. Про поета і поезію. Про творця й творчість. Про Людину та її створення, дитину, любов, страждання, продовження. Про відбиток себе на Землі.

Поезія Пастернака — не самоціль, не те, ш;о виникає у паперовій тиші письмового стола, у певні години роботи, ш;о можна відкласти, зробивши пере­рву, а потім знову повернутися до розпочатих рядків. Вони — поруч, в усьому.

Февраль. Достать чернил и плакать!..

Звичайно, відразу ж, із першого рядка, розумієш, ш;о це таємниче чорнило — не для ділового листа, не для якихось розрахунків. Зараз невидимий струм про­біжить десь по жилах, спалахне... А може, й не зараз, бо це не можна передбачи­ти. Просто треба бути напоготові. Так вгамовують кров. Так ловлять полум’я, ш;об направити у потрібне русло.

И чем случайней, тем вернее

Слагаются стихи навзрьщ.

Поезія навкруги і поезія в тобі самому. Це невід’ємне від сонця, неба, повіт­ря — від самого життя. Тому й таке яскраве, випукле, різнобарвне й різноголо­се визначення поезії:

Зто — круто налившийся свист,

Зто — ш;елканье сдавленньїх льдинок,

Зто — ночь, леденяш;ая лист.

Зто — двух соловьев поєдинок...

Навколишнє життя проростає корінням у твою суть, його не відкинеш, як набридливе, зайве, другорядне, бо це вже — твоє, а точніше — частина тебе самого.

Поззия, я буду клясться Тобой, и кончу, прохрипев:

Тьі не осанка сладкогласца,

Тьі — лето с местом в третьем классе,

Тьі — пригород, а не припев...

Поезія, сама творчість — це вже не вибір, не роль, це просто доля.

О,    знал бьі я, что так бьівает,

Когда пускался на дебют,

Что строчки с кровью — убивают,

Нахльїнут горлом и убьют!

Рядки з кров’ю — це можна зрозуміти неоднозначно: як народжене тобою, як частина тебе, ш;о відірвати без крові, випускаючи у велике життя, неможли­во. Та інше тлумачення — як храм на крові, як початок великого й справжньо­го, тому й закладено цю жертву. Гри, ролі не буде, життя владно кличе вперед. Тут не обійдешся якимись «прохідними» словами й дзвінкими гаслами.

...Взамен турусов и колес Не читки требует с актера,

А полной гибели всерьез.

Когда строку диктует чувство,

Она на сцену шлет раба,

И тут кончается искусство,

И дьішат почва и судьба.

Іншого й не може бути: коли мистецтво бере свій початок від почуттів, від серця, воно стає долею, тернистим шляхом, випробуванням. Це стосується не тільки поезії — будь-якої творчості, будь-якого творця. Чесного творця.

Гул затих, я вьішел на подмостки.

Прислонясь к дверному косяку, я ловлю в далеком отголоске,

Что случится на моем веку.

На меня наставлен сумрак ночи Тьісячью биноклей на оси.

Бели только можно, Авва Отче,

Чашу зту мимо пронеси.

Шлях творця — більше схожий на сходження на Голгофу, ніж на шлях до слави, і творець своїм чутливим серцем знає це. Може ш;е й не пізно зробити крок
назад, у темряву куліс — «потонути у фарисействі», але тоді ти не будеш героєм, не будеш гідним власних творів. Творів, за які маєш відповідати, як за власних дітей, і за народжених, і за тих, ш;о мають ш;е з’явитися на світ. Відповідати, як би не було важко, навіть якш;о ти наодинці з цілою низкою питань, на які немає відповіді. Недарма ж цей вірш має назву — «Гамлет».

Можна тільки звернутися до Головного Творця з відомим біблійним про­ханням навіть не визволення — відстрочки, хоч деякого полегшення. Але на­перед знає поет його відповідь. Саме їх, обранців, краш;их, посилають на стра­ждання, щоб очистити душі інших, щоб врятувати життя.

Так розумів Борис Пастернак значення поезії і творчості взагалі у житті людства. Так розумів він і своє власне призначення.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 722 | Теги: Ствердження, творчості, ідеї, життя, спорідненості, Пастернака, ліриці | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz