ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Сучасна Стендалю Франція в романі «Червоне і чорне»

Стендаль (Анрі-Марі Бейль) — один з найвидатніших письменників Фран­ції XIX сторіччя. Його роман «Червоне і чорне» є, без перебільшення, централь­ним як у творчості самого письменника, так і у тогочасній французькій літера­турі.

Події роману Стендаля відбуваються у Франції за часів доби Реставрації з її гострими соціальними суперечностями і класовим розшаруванням. І хоча провідну роль у сюжетному плані відіграє біографія Жульєна Сореля, голов­ного героя роману, історію життя якого авторові підказала хроніка криміна­льної справи, цей твір виходить далеко за біографічні межі лише однієї дійової особи, стає романом широкого соціально-психологічного зразка. «Хро­ніка XIX століття» — такий підзаголовок роману, що розглядає внутрішні стимули людини у зв’язку з конкретно-історичним часом.

Французька революція звільнила енергійних людей, людей, що прагнуть свободи та щастя. Нова буржуазія та стара аристократія, розбещений світ і політика, боротьба релігійних напрямів стали основною темою роману. Автор знайомить читача з побутом, звичками, соціально-моральною боротьбою у фран­цузькому суспільстві того часу. Дія роману разом з головним героєм переносить нас з убогої хатини сільського теслі до будинку мера провінційного міста Вер’єр, а далі до семінарії в Безансоні. Виховання дітей пана де Реналя змінюється на честолюбні ілюзії стати першим вікарієм, єпископом і завдяки цьому потрапи­ти у вищий світ.

Через життя Жульєна Сореля проходить омріяний образ Наполеона, люди­ни з низів, яка завдяки своєму розуму, сміливості стала імператором. Саме Наполеон поставив собі за мету звільнити країну від розбещених бездіяльних аристократів і відкрив дорогу талановитим, відважним, енергійним людям, які разом з ним створили нову Францію.

Але автор не погоджується з бездумним захопленням Жульєна Наполеоном, бо імператор припускався карколомних помилок: поразка під Ватерлоо, като­лицизм як державна релігія, відтворення аристократії, імператорського двору.

Таким чином, і головний герой роману, і його кумир, що кинули виклик державному устрою, зазнали поразки. І винна у цьому політична реакція, що суперечить демократичному розвитку, революції, яку придушила Реставрація.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 587 | Теги: романі, Сучасна, Стендалю, Франція, Червоне, чорне | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz