ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Світло в поезії І. Бродського

Іосиф Бродський — нова ера в історії російської поезії. Поет, який творив у XX ст., він безумовно поет XXI століття. Він вивів російську поезію з глухого кута авангардизму і безглуздя, довівши, ш;о навіть перемнцення предметів уже поезія, якш;о до справи взявся Поет.

Страницу и огонь, зерно и жернова,

Секирьі острьіе и усеченньш волос —

Бог сохраняет все: особенно слова

Прош;енья и любви, как собственньїй свой голос.

Світ, у якому живе поет, величезний, його знання історії та поезії приголом­шують. Історія вже у назвах віршів: «До Лікомеда, на Скірос», «Дідона та Еней», «Одіссей Телемак», «Двадцять сонетів Марії Стюарт». Минуле та сучас­ність у віршах Бродського пов’язані одне з одним. У «Листах римському дру­гу», мовби перекладі з Маріала, відображений сьогоднішній день з його жорс­токістю та проблемами:

Как там в Ливии мой Постум, — или где там?

Неужели до сих пор еш;е воюєм?

Бродський наш сучасник, він бачить світ таким, яким бачимо його ми, але роз­повів про нього так, як це під силу тільки поету. У його віршах птахи кричать пілігрімам, «ш;о світ залишиться колишнім», «сліпучо-ніжним і привітно-ніжним», «залишиться брехливим і залишиться вічним». І завдання поета Бродський вбачає не в тому, ш;об змінити його, ш;о, мабуть, неможливо, а зрозуміти і прийняти.

И бьіть на земле закатом,

И бьіть на земле рассветом.

Удобрить ее солдатом,

Одобрить ее позтом.

Світло — воно існує в світі. Треба тільки побачити його та назвати, ш;о і робить Бродський:

На исходе тьісячелетия, в Риме Я вьівожу слова «факел», «фитиль», «светильник».

«Римські елегії» — це не просто поетичні оповідання про перебування в Римі. Це й іронічний погляд на себе: «Я співець нісенітниць, зайвих думок, ламаних ліній, ми навряд чи боги в мініатюрі».

Тут ш;емливо звучить тема швидкоплинності життя людини. Що таке відрі­зок людського життя порівняно з Вічним містом, над яким час не владний:

Крикни сейчас «замри» — я бьі тотчас замер, как зтот город сделал от счастья в детстве.

Як і в римських поетів, у Бродського рефреном звучить мотив своєї невипадковості у цьому світі і вдячності за життя на землі:

Наклонись, я шепну Тебе на ухо что-то: я благодарен за все, за куриньїй хрянщк и за стрекот ножниц, уже крояш;их, мне пустоту, раз она — Твоя.

Головне світло в житті Бродського — це світло віри, світло Віфлеємської зірки. Дотримуючись традиції пастернаківської «Різдвяної зірки», Бродський пише свою «Різдвяну зірку», але поет при цьому більш лаконічний:

...из глубиньї Вселенной, с другого его конца, звезда смотрела в пеш;еру, и зто бьіл взгляд Отца.

І зараз, коли поета вже немає на світі, я ніби відчуваю на собі його сумний погляд звідти — згори і знову беру до рук збірку віршів, ш;об почути його голос, ш;об увібрати в себе світло його душі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 927 | Теги: світло, Бродського, поезії | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz