ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Тема любові у творчості В. Маяковського

Мне ни один не радостен звон,

Кроме звона твоего любимого имени.

В. Маяковський. «ЛШчка»

В. Маяковського вважають поетом політичним. Він ставив перед собою одне завдання: сприяти поетичним словом революційній перебудові життя. «Я хочу, чтоб к штьїку приравняли перо», — писав поет. Але він ніколи не цурався ліричної теми кохання.

У всіх віршах Маяковський страждає, благає про кохання («Лилечка», «Люб­лю»). Але вже в поемі «Облако в штанах» вічна тема любові виражається затя­то, пристрасно: «Громада-любовь», «Громада-ненависть». В «Облаке в штанах» крик «Долой вашу любовь!» зливається із криками «Долой ваше искусство», «Долой ваш строй», «Долой вашу религию». Ідея поеми, її пафос — у беззасте­режному запереченні буржуазних стосунків, у чому б вони не виявлялися, і в утвердженні величі людини, мрії про вселюдське ш;астя.

У 1922— на початку 1923 року він написав і видав дві поеми про кохання: «Люблю» і «Про зто». Поета звинувачували у роздвоєності, у непослідовності. Але ж ш;е недавно в «Приказе № 2 по армии искусств» він сам знуш;ався з « любовних ліриків »:

Кому зто интересно,

что — «Ах, вот бедненький!

Как он любил и как он бьіл несчастньїм»?

Але ж він боровся не проти теми кохання в поезії, а проти вульгаризації цієї теми, проти перетворення її у засіб відтворення тільки особистих пережи­вань.

Його лірика, в тому числі любовна, не є чимось відокремленим від усього, ш;о писав поет. Вона також має свою «громаду-любов».

Лірика, як і його поетична публіцистика, сатира, насичена соціальним, полі­тичним змістом. У Маяковського та чи інша тема завжди була відбитком життє­вої необхідності, суспільної потреби. Саме так виникла в нього тема поеми «Люблю». Революція, яка докорінно змінила суспільні відносини між людьми, підказува­ла необхідність перебудови і особистих стосунків. Сам Поет засуджує стосунки в коханні, які встановлюються в обивательському середовищі, де «между служб, доходов и прочего изо дня в день очерствевает сердечная почва» і де «любовь поцветет, поцветет и скукожится». Він протиставляє їй любов свого серця, його любов інша: вона велика, сильна, непорушна. Кінець поеми звучить урочистим гімном відвертості, глибини і сталості почуття любові.

Не смоют любовь ни ссорьі, ни верстьі.

Продумана,

вьшерена,

проверена,

Подьемля торжественно стих строкоперстньш, клянусь — люблю...

Це поєднання особистого і суспільного виявилося і в поемі «Про це». Основний конфлікт у поемі між ліричним героєм, який бореться за нові стосунки у суспіль­ному і особистому житті, і лицемірством, що закріпилося в побуті. Відбувається зіткнення «любові-громади» нової людини із «курячою любов’ю» мішанина.

Так что ж?

Любовь заменяется чаєм

Любовь заменяется штопкой носков?

Трагедія в тому, що кохана жінка виявилася мішднкою. Стикаються два світи. Переживання поета мають інтимний характер: «В постели она. Она лежит». Єдиний зв’язок — телефон. Апарат, що надривається від дзвінків, підкреслює гостроту хви­лювань поета. У поемі не виключена можливість взаємного кохання, потрібно тіль­ки скорити свою «громаду-любов», стати міщанином, «пролезть петушком» у їх побут, у їх сімейне шдстя. Але це означало б придушити в собі людину, капітулюва­ти перед карликом-мішанином. Пристрасно і гнівно звучать слова:

... не приемлю, ненавижу зто все.

Все,

что в нас

ушедшим рабьим вбито, все,

Что мелочинньїм роєм оседало и осело бьітом даже в нашем краснофлагом бьіте.

Два листи — «Татьяне Яковлевой», «Товаришу Кострову из Парижа о супщости любви». В особистому конфлікті розкриті риси людини-громадянина і патріота. Любов — це титанічне напруження сил, у якому суперником є сам Коперник.

«Любов — це життя, — стверджував Маяковський. Любов народжує поетичне слово, вона активна. Любити — значить уміти ненавидіти все, що заважає сприймати світ як щастя.

Нам любовь не рай да кущи, нам любовь гудит про то, что опять в работу пущен сердца

ВЬІСТЬІВШИЙ мотор.

«Все життя мене супроводжував голос людини, пораненої любов’ю, — лю­бов’ю ніжною і вимогливого до всіх людей, до всього людства», — згадував К. Федін про Маяковського.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 733 | Теги: творчості, любові, Маяковського, тема | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz