ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«ТІНІ забутих предків» Михайла Коцюбинського - дума про добро і зло, любов і ненависть

Людську любов, і радості, і жалі,

І совість, що губилась на землі, —

У серце взяв, у світ поніс з собою.

А. Малиншо. «Коцюбинський»

Любов звеличує, надихає, примножує красу всього живого на землі. Від неї розквітає навесні природа, вона «водить сонце і світила». Де любов, там добро. А разом вони несуть прекрасне, роблять світ казковим, людину в ньому — щасливою. На крилах кохання вона сягає неба, дістається до місяця і зірок. Та, на жаль, життя мережиться не лише «червоними», а й «чорними нитка­ми». Доля не тільки чарівно усміхається, а й нещадно, жорстоко б’є, влучаючи в саме серце. Зло і ненависть здатні принизити, розтоптати, знинщти усе те, що створили любов і щастя. Одвічною темою мистецтва є проблема боротьби світ­ла і темряви, добра і зла, любові і ненависті.

Великий гуманіст і правдолюб Михайло Коцюбинський залишив нам неоці­ненну художню спадщину — сповнені світлих ідей, мистецьки неперевершені твори. Читаючи твори Коцюбинського, ми відчуваємо щедрість його серця, захо­плюємось глибиною думки і поетичністю художніх образів.

Прекрасною піснею про кохання називають повість «Тіні забутих предків». Головне в сюжеті твору — короткочасне, як весна, щастя і трагедія Івана й Марічки, українських Ромео і Джульєтти.

Іван і Марічка — це справжні діти природи, яку вони сприймають як живу істоту, чарівну і загадкову. Обоє вони щедро обдаровані люди, їм властиве тон­ке відчуття стобарвної і стозвукової природи, щирість сердець і доброта, любов до пісні і музики, здатність самим творити веселі і сумні співаночки. З дитячої дружби маленьких пастушків, у пору юності Івана й Марічки розквітло їх ніж­не і глибоке кохання, яке спалахнуло, як блискавка, і трагічно обірвалося.

Тема повісті розкривається через зображення формування характеру, життя і смерті Івана. З раннього дитинства хлопець виявив незвичайну спостережли­вість, замислювався над життям, часто дивився перед собою, а бачив «якесь далеке і невідоме». «Коли Іванові минуло сім літ, він вже дивився на світ інакше. Він знав вже багато». Саме через уявлення Івана-дитини й Івана-юна- ка, а також Марічки, пастуха Миколи, Палагни письменник розкриває світо­гляд, повір’я, легенди, уявлення гуцулів про різні злі сили: Арідника (злий дух), лісовиків, мавок, русалок, веселого чорта Чугайстра, про «всякі злі духи», які «заповнюють скелі, ліси, провалля, хати й загороди та чигають на христи­янина, щоб зробити шкоду».

Надприродною силою володіли й деякі люди — баба Хима, мольфар Юра.

Іван сприймав світ як казку, повну чудес, цікаву, таємничу і страшну. Іван — юнак був стрункий, як смерека, міцний і вродливий леґінь. Природа навчила його грати на флоярі, передавати мелодією свою любов до Марічки. Через співаночки Марічки він зрозумів її поетичну і добру душу. Тяжко переживає Іван розлуку з Марічкою, коли був змушений піти в найми на полонину, і особливо — її загибель під час повені.

Смерть коханої погнала його з рідного краю. Та любов до землі, до госпо­дарства надає чоловікові сили. Через шість років він повертається додому та одружується. Палагна була з багатого роду, але щастя йому не принесла. Іван «не був жадний до багатства». У мріях він бачив Марічку, часто чув її голос.

Легковажна поведінка Палагни, яка завела собі «любаска», довершила тра­гедію серця Івана. До нього уві сні і наяву приходить Марічка. Велика туга за щасливим минулим, душевний протест проти безрадісного животіння приво­дять Івана до передчасної смерті. Ми звикли, що в казках любов торжествує, добро перемагає, але життя безжальне, тому іноді зло та ненависть беруть верх.

Ідея повісті «Тіні забутих предків» — гімн природі, чистоті людських взає­мин і почуттів, засудження бездуховного життя, обмеженого дрібними потре­бами й інтересами.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 817 | Теги: ненависть, Любов, Коцюбинського, дума, предків, Михайла, забутих, добро, тіні | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz